UA | RU
13 грудня 2022, 17:10

Рада підтримала ліквідацію скандального ОАСК, який встиг під час війни роздати мільйони

Верховна Рада 13 грудня схвалила ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва. За відповідне рішення проголосували 310 депутатів
Верховна Рада 13 грудня схвалила ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва. За відповідне рішення проголосували 310 депутатів
Фото: із відкритих джерел

По фракціях за ліквідацію ОАСК проголосували:

  • "Слуга народу" - 194
  • "Європейська солідарність" - 24
  • "Батьківщина" - 11
  • "Платформа за життя та мир" - 20
  • "За майбутнє" - 12
  • "Голос" - 13
  • "Довіра" - 14
  • "Відновлення України" - 13
  • Позафракційні - 9

Законопроєкт № 5369 внесли до парламенту у квітні 2021 року зі статусом "невідкладний". Він пропонує створити замість ОАСК новий суд - Київський міський окружний адміністративний суд.

Закон передбачає:

  • ліквідацію ОАСК;
  • створення Київського міського окружного адміністративного суду з місцезнаходженням у Києві, його територіальна юрисдикція поширюється на столицю;
  • з дня набрання чинності закону Окружний адміністративний суд Києва припиняє здійснення правосуддя, а розгляд та вирішення адміністративних справ до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду здійснюватиметься Київським окружним адміністративним судом.

Скандальний ОАСК

Як відомо, Окружний адміністративний суд Києва був відомий багатьма скандалами, такими як відсторонення з посади Супрун та скасування рішення про націоналізацію "ПриватБанку". Повідомлялось, що цей суд повинен був "призначити" втікача Віктора Януковича президентом України у разі захоплення російськими військами Києва.

Також журналісти з’ясували, що Окружний адміністративний суд Києва прийняв низку рішень про багатомільйонні виплати люстрованим суддям та ексзаступнику Генпрокурора Сергію Кізю, а також скасував санкції щодо підприємства з "російським слідом". Вказані рішення були прийняті за час воєнного стану.

Після повномасштабного російського вторгнення 24 лютого Окружний адміністративний суд на понад місяць припинив приймати будь-які рішення. Свою роботу ОАСК відновив лише у квітні – і відтоді прийняв десятки тисяч рішень та ухвал.

Зокрема, у серпні 2022 року суддя Окружного адмінсуду Києва Володимир Келеберда прийняв рішення про скасування наказу про звільнення і поновлення на посаді прокурора колишнього заступника Генпрокурора Сергія Кізя – і про виплату йому за вимушений прогул 3,5 млн грн. На думку Келеберди, наказ не містить належного обґрунтування і складений з порушеннями інструкції з діловодства.

Також ОАСК ухвалив рішення про довиплату 3,6 млн грн вихідної допомоги нещодавно звільненому судді Конституційного суду Олександру Литвиненку. Лише у квітні суддю Литвиненка звільнили з Конституційного суду у зв’язку із закінченням терміну повноважень, у травні ОАСК відкрив за його позовом провадження – і вже у вересні суддя Ігор Качур його позов задовольнив.

Варто нагадати, що на так званих "Плівках Вовка" – записах із кабінету голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка, оприлюднених НАБУ у 2019 та 2020 роках – йдеться про особливі стосунки між ОАСК та КС. Так, на одному із записів Павло Вовк говорить своїм колегам про те, що Конституційний суд "належить" їм.

Як повідомлялося раніше, 13 квітня 2021 року Зеленський вніс в Раду законопроект про ліквідацію Окружного адмінсуду Києва. Він заявив, що довіра до цього суду втрачена.

Нагадаємо, 17 липня 2020 року у справах Майдану НАБУ оголосило про підозру голові Окружного адмінсуду Вовку. В приміщенні суду проходили обшуки.

14 серпня 2020 Венедіктова підписала подання про відсторонення від посади судді Вовка. Крім Вовка в документі зазначені ще семеро суддів Окружного адмінсуду.

1 вересня 2020 Вища Рада правосуддя не відсторонила з посади главу ОАСК Вовка. Рішення було ухвалено одностайно.

26 листопада у генпрокурора просять дозволу на арешт суддів Окружного адмінсуду. Ні голова суду Вовк, ні інші судді не приходять на засідання з обрання запобіжного заходу.

9 березня 2021 року ВАКС вже вшосте дозволив примусове доставлення глави ОАСК Павла Вовка. Одіозний голова ОАСК п'ять разів не з'являвся до суду попри рішення про примусове доставлення.

9 квітня затриманого на хабарі брата судді Вовка відправили під варту із заставою у 35 мільйонів.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
04 грудня 2025
Держбюджет-2026: для кого він і яку коаліцію створив у Раді
Український кошторис на 2026 рік не нагадує бюджет воюючої країни. Звідки взяти гроші на всі забаганки влади, досі невідомо
01 грудня 2025
Без Єрмака: що буде із Зеленським та Україною після відставки року
Президент опинився на роздоріжжі, а опозиція – як формальна, так і фактична – має шанс успішно продовжити тиск на Банкову
21 листопада 2025
Новий мирний план Трампа: чому він не потрібен ні Україні, ні навіть Росії
Американська сторона створила план, який є нежиттєздатним із самого початку, бо не влаштовує обидві сторони конфлікту
11 листопада 2025
Міндічгейт: як він позначиться на війні та чи стане початком кінця для Зеленського
Україну Міндічгейт не знищить, західну допомогу, скоріш за все, не зупинить, а от для Володимира Зеленського цілком може стати червоним світлом
Спецоперація "Опікун": на Полтавщині медики продавали фіктивні довідки
05 грудня 2025, 08:18
Атака дронів на Харків: рятувальники ліквідували пожежу
05 грудня 2025, 07:58
Війська РФ обстріляли два райони Дніпропетровщини: загинула дитина, є постраждалі
05 грудня 2025, 07:45
У Херсоні російські війська обстріляли перинатальний центр
05 грудня 2025, 07:40
З Донеччини за два тижні евакуювали майже 90 людей
05 грудня 2025, 07:31
"Куратори" Кремля: РФ створює нову систему управління окупованими територіями
05 грудня 2025, 07:26
Російська армія втратила за добу в Україні ще понад 1200 солдатів
05 грудня 2025, 07:15
Серія ударів БПЛА по Харкову: Терехов підтвердив три вибухи
05 грудня 2025, 07:02
Відомий український актор розповів, скільки йому потрібно грошей для життя в Києві
05 грудня 2025, 01:50
"Колись для мене було 50/50 шоком": акторка Ірина Сопонару зізналась про різницю менталітетів з чоловіком-британцем
05 грудня 2025, 00:50