UA | RU
10 лютого 2025, 21:35

Запит на психологічну підтримку серед українців зріс до 71%, - опитування

фото з відкритих джерел

В Україні суттєво збільшився запит на психологічну допомогу

Про це повідомила Олена Зеленська, посилаючись на результати четвертої хвилі опитування про психічне здоров'я українців під час війни, передає RegioNews.

За її словами, низка надважливих показників свідчить про поступове зниження в українському суспільстві стигми й упередження щодо психологічної допомоги.

Так, на початку 2025 року суттєво збільшився запит на психологічну підтримку — з 41% до 71%. 86% українців вважають, що тему ментального здоров'я слід обговорювати більше. На початку 2024 року так вважали 75%.

Окрім того, частка тих опитаних, хто вже звертається до психологів або психотерапевтів, зросла із 7% у 2022 році до 17% на початку 2025 року, наголосила перша леді.

Як зауважила Зеленська, відсоток тих, хто категорично не планує звертатися за такою допомогою, зменшився практично удвічі, з 46% у 2022 році до 22% у 2025 році.

Водночас основними способами подолання стресу продовжують бути:

  • сидіння в інтернеті (39%);
  • спілкування з друзями чи сім’єю (36%);
  • перегляд ТБ, фільмів чи серіалів (35%);
  • проведення часу з близькими (33%);
  • прослуховування музики (30%).


Дослідження проводиться із 2022 року, щоб відстежувати, як змінюється ставлення українців до власного ментального здоров'я та до проблем інших.

Нагадаємо, в 2025 році медперсонал усіх лікарень, законтрактованих НСЗУ, зобов'язаний пройти тренінги з охорони психічного здоров'я.

Раніше ми повідомляли, що торік на Харківщині функціонували сім Центрів життєстійкості, які забезпечують психосоціальну підтримку для жителів області, які постраждали внаслідок дій російських окупантів

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
04 грудня 2025
Держбюджет-2026: для кого він і яку коаліцію створив у Раді
Український кошторис на 2026 рік не нагадує бюджет воюючої країни. Звідки взяти гроші на всі забаганки влади, досі невідомо
01 грудня 2025
Без Єрмака: що буде із Зеленським та Україною після відставки року
Президент опинився на роздоріжжі, а опозиція – як формальна, так і фактична – має шанс успішно продовжити тиск на Банкову
21 листопада 2025
Новий мирний план Трампа: чому він не потрібен ні Україні, ні навіть Росії
Американська сторона створила план, який є нежиттєздатним із самого початку, бо не влаштовує обидві сторони конфлікту
11 листопада 2025
Міндічгейт: як він позначиться на війні та чи стане початком кінця для Зеленського
Україну Міндічгейт не знищить, західну допомогу, скоріш за все, не зупинить, а от для Володимира Зеленського цілком може стати червоним світлом
Зеленський ніяк не визначиться із кандидатурою на заміну Єрмаку
05 грудня 2025, 14:42
Правоохоронці повідомили про підозру депутату Харківської міської ради, який перейшов на бік ворога
05 грудня 2025, 14:29
На Полтавщині легковик вилетів у кювет внаслідок ДТП: постраждала жінка
05 грудня 2025, 14:17
У чому різниця між Миколаєм Чудотворцем і Санта Клаусом
05 грудня 2025, 13:59
На Полтавщині чоловік підірвав боєприпас біля авто: постраждали дві жінки
05 грудня 2025, 13:45
Росіяни просунулися поблизу трьох населених пунктів у Донецькій області – DeepState
05 грудня 2025, 13:38
Люди не бачать сенсу гинути в малорезультативній війні
05 грудня 2025, 13:25
Хотів легкого заробітку: на Дніпропетровщині чоловік підпалював залізницю за гроші
05 грудня 2025, 13:15
Вбивство військового ТЦК у Львові: Мінветеранів з'ясовує всі обставини
05 грудня 2025, 12:41
Переписувалась із фсб-шником: жителька Краматорська "зливала" росіянам дані ЗСУ
05 грудня 2025, 12:30