UA | RU
21 листопада 2024, 09:48

Стало відомо, чи матимуть відстрочку від мобілізації аспіранти-контрактники у 2025 році

ілюстративне фото: з відкритих джерел

В Україні скасування денної форми навчання для аспірантів-контрактників, що надає право на відстрочку від мобілізації, продовжать і в 2025 році

Про це Українським Новинам розповів нардеп від фракції "Слуга народу", голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, передає RegioNews.

За його словами, останні 2,5 роки громадяни "використовували аспірантуру для ухилення від мобілізації, а не для науки".

"Під гаслом того, що "нам потрібно залучати молодь до науки", на іспит до аспірантури зареєструвалися більше 90 тисяч людей. При тому, що ми кожного року випускали лише декілька тисяч", – пояснив Сергій Бабак.

Він переконаний, що в новому році аспірантам-контрактникам не повернуть право відстрочки від мобілізації.

Крім того, нардеп виступає проти зниження балу на Єдиному вступному іспиті для вступу на бюджетну форму навчання у аспірантурі, яка й надає право на відстрочку.

Нагадаємо, українські аспіранти-контрактники, які вже навчаються, збережуть бронювання від мобілізації. Однак для охочих вступити до аспірантури на контрактній основі уже цього року правила зміняться.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
12 травня 2026
Мендель і Карлсон: чому Зеленський сам винен у цьому інтерв'ю
Шостий президент сам, фактично за руку, привів у владу людей, які тепер воюють проти нього
08 травня 2026
Мігранти в Івано-Франківську. Хто зароблятиме рейтинги на новому страху українців
Українські праворадикальні політики отримали свій шанс завдяки війні
01 травня 2026
Шкільна битва в Тернополі. Чому ця кров – не остання
Правоохоронці звертають увагу на наслідок, а не на причину, а у школі, схоже, як завжди, нічого не помічали
28 квітня 2026
Боротьба за роботу в умовах обстрілів: що відбувається із зайнятістю в прифронтових регіонах
Людям, які живуть поблизу зони бойових дій, крім частих обстрілів доводиться стикатися зі свавіллям в питаннях зайнятості з боку управлінців та чиновників
Кілька разів перекинулися у повітрі: на Київщині легковик збив двох підлітків на самокаті
16 травня 2026, 20:45
У двох громадах на Сумщині через атаки безпілотників спалахнули пожежі
16 травня 2026, 19:30
На Дніпропетровщині росіяни вдарили по дитсадку, АЗС та будинках: загинув чоловік, серед поранених є діти
16 травня 2026, 18:50
Сховався від перевірки в багажнику: на Київщині прикордонники викрили незвичного пасажира
16 травня 2026, 18:19
Намагався продати 11-місячного малюка в Іспанію за $25 тисяч: на Закарпатті засудили ексвихователя інтернату
16 травня 2026, 17:32
Потрійна ДТП на Полтавщині: зіткнулися два легковика та вантажівка, є постраждалі
16 травня 2026, 16:57
У Сумах троє юнаків зливали вночі пальне з автівок
16 травня 2026, 16:21
На Прикарпатті 18-річний юнак побив підлітка: хлопця госпіталізували з переломом кісток черепа
16 травня 2026, 15:48
Окупанти обстріляли центр Херсона: є загиблий та поранені
16 травня 2026, 15:19
Росіяни завдали ракетного удару по промисловій інфраструктурі Кривого Рогу
16 травня 2026, 14:53