UA | RU
17 вересня 2020, 17:16

У Києві викрили масштабну ботоферму на 3,5 тисячі акаунтів

Мережу використовували в політичних цілях
Мережу використовували в політичних цілях
Фото: прокуратура

У Києві правоохоронці заблокували діяльність міжрегіональної мережі фейкових акаунтів.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури, передає RegioNews.

У ході розслідування кримінального провадження правоохоронці встановили, що на території Києва та Запорізької області розгорнуто мережу "ботоферм” потужністю приблизно в 3,5 тисячі ботів”, - йдеться у повідомленні.

За даними прокуратури, організатори за допомогою відповідного обладнання та спеціалізованого програмного забезпечення керували обліковими записами у соціальних мережах, електронними поштовими скриньками та електронними гаманцями з використанням фейкових персональних даних.

Для реєстрації акаунтів, окрім українських, також використовувались іноземні SIM-картки операторів зв’язку.

Вказані послуги надавалися в інтересах третіх осіб з метою інспірування соціальних конфліктів, поширення неправдивої інформації щодо політичних конкурентів замовників, підбурювання до протестів тощо”, - додали правоохоронці.

Під час обшуків було вилучено технічне обладнання, понад 6 тисяч сім-карток та інші речові докази.

Слідчі дії тривають, встановлюються особи, причетні до організації діяльності "ботоферми”.

Нагадаємо, раніше СБУ викрила російську ботоферму, потужності якої дозволяли створювати фейки від імені понад 500 ботів.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
26 червня 2026
Замінована країна. Чи можна повернути життя на "мертві землі"
Україна є найбільш замінованою країною світу: до 20% всієї величезної території забруднено вибухонебезпечними предметами. Про те, як люди виживають за таких умов, і які заходи варто було би вжити для ...
25 червня 2026
Чи перетвориться Україна на "Скелю"? Що відбувається у "полку Сирського"
Звірства у 425 ОШП рано чи пізно вдарять і по президенту Зеленському
18 червня 2026
На межі вибуху. Чому українці дедалі частіше йдуть на відкритий спротив
Не завжди дії місцевих і центральних органів влади знаходять підтримку з боку населення. У підсумку люди змушені об'єднувати зусилля для відстоювання суспільних інтересів в правовому полі та не тільки
17 червня 2026
Катування та сексуальне насильство. Чому питання реформи ТЦК більше не можна відкладати
Одеська область стала однією із найскандальніших у процесі мобілізації, в червні тут виявили в одному із ТЦК уже відверто бандитські методи впливу на людей