UA | RU
09 липня 2020, 15:40 15

СБУ задокументувала несплату антидемпінгових мит на сотні мільйонів постачальниками міндобрив з РФ

Протягом 2014-2018 років іноземні добрива ввозили з порушеннями митних правил
Протягом 2014-2018 років іноземні добрива ввозили з порушеннями митних правил

Через постачальників російських мінеральних добрив державний бюджет України втратив сотні мільйонів гривень

Про це пише RegioNews з посиланням на сайт СБУ.

Оперативники встановили, що постачальники з РФ через українських дистриб’юторів протягом 2014-2018 років ввозили міндобрива із порушенням митних правил.

Комерсанти у документах змінювали код класифікації товару, аби продукція не підпадала під дію антидемпінгових мит, встановлених Мінекономіки. Тому поставки міндобрив здійснювали за найменшою митною ставкою, що призвело до несплати до державного бюджету митних зборів на сотні мільйонів гривень.

Встановлено, що після рішення Ради нацбезпеки та оборони України у травні 2018 року щодо внесення російських виробників міндобрив до "санкційного" списку, організатори налагодили незаконну поставку продукції з РФ.

Правоохоронці провели 6 обшуків в офісах комерсантів і 23 огляди складів на території Харківської, Хмельницької, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Житомирської, Кіровоградської, Полтавської, Волинської, Івано-Франківської, Вінницької, Київської, Черкаської областей та у Києві.

Під час слідчих дій вилучено майже тисячу тонн мінеральних добрив російського походження, первинну бухгалтерську документацію, податкову звітність, митні декларації та комп’ютерну техніку, які підтверджують протиправну діяльність фігурантів.

У межах кримінального провадження, розпочатого за ознаками складу кримінального правопорушення за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України, триває досудове розслідування.

Нагадаємо, 30 червня, Саакашвілі анонсував масштабну реформу митниці.

Читайте більше новин на нашому телеграм-каналі
Підписуйтесь на RegioNews