UA | RU
19 вересня 2024, 14:47

Корупційну справу проти колишнього мера Сум Лисенка передали до суду

фото: facebook.com/LisenkoOleksandr

Справу екс-мера міста Суми передали до суду. Колишнього міського голову будуть судити за хабарництво.

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру у Facebook.

Прокурор САП у середу, 18 вересня, направив до суду справу міського голови Сум Олександра Лисенка та його спільника Олександра Журби - колишнього директора Департаменту інфраструктури Сумської міськради - у проханні та одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі, а саме 2 130 000 гривень.

За даними слідства, фігуранти вимагали хабарі від місцевої компанії, яка займалася вивезенням сміття, для встановлення нового тарифу на поводження з побутовими відходами.

З листопада 2022 року до жовтня 2023 року слідство задокументувало одержання хабарів у загальній сумі 2 130 000 гривень. У жовні 2023 року мера фігурантів викрили "на гарячому" одразу після одержання третьої частини хабаря - 1 430 000 гривень.

Їхні дії кваліфіковано за ч. 4 ст. 368 КК України. Фігурантам загрожує від 8 до 12 років за гратами з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Нагадаємо, раніше мера міста Суми Олександра Лисенка, якого підозрюють в одержанні хабаря, відсторонили від займаної посади.

А 31 січня у Сумській міській раді проголосували за дострокове припинення повноважень міського голови Олександра Лисенка. Депутати також висловили йому недовіру.

Також раніше була оприлюднена декларація Олександра Лисенка за 2022 рік.

Читайте також: Небезпечна тенденція для мерів. Чому очільників великих міст пачками знімають за звинуваченням у корупції?

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
04 грудня 2025
Держбюджет-2026: для кого він і яку коаліцію створив у Раді
Український кошторис на 2026 рік не нагадує бюджет воюючої країни. Звідки взяти гроші на всі забаганки влади, досі невідомо
01 грудня 2025
Без Єрмака: що буде із Зеленським та Україною після відставки року
Президент опинився на роздоріжжі, а опозиція – як формальна, так і фактична – має шанс успішно продовжити тиск на Банкову
21 листопада 2025
Новий мирний план Трампа: чому він не потрібен ні Україні, ні навіть Росії
Американська сторона створила план, який є нежиттєздатним із самого початку, бо не влаштовує обидві сторони конфлікту
11 листопада 2025
Міндічгейт: як він позначиться на війні та чи стане початком кінця для Зеленського
Україну Міндічгейт не знищить, західну допомогу, скоріш за все, не зупинить, а от для Володимира Зеленського цілком може стати червоним світлом
Спецоперація "Опікун": на Полтавщині медики продавали фіктивні довідки
05 грудня 2025, 08:18
Війська РФ обстріляли два райони Дніпропетровщини: загинула дитина, є постраждалі
05 грудня 2025, 07:45
У Херсоні російські війська обстріляли перинатальний центр
05 грудня 2025, 07:40
З Донеччини за два тижні евакуювали майже 90 людей
05 грудня 2025, 07:31
"Куратори" Кремля: РФ створює нову систему управління окупованими територіями
05 грудня 2025, 07:26
Російська армія втратила за добу в Україні ще понад 1200 солдатів
05 грудня 2025, 07:15
Серія ударів БПЛА по Харкову: Терехов підтвердив три вибухи
05 грудня 2025, 07:02
Відомий український актор розповів, скільки йому потрібно грошей для життя в Києві
05 грудня 2025, 01:50
"Колись для мене було 50/50 шоком": акторка Ірина Сопонару зізналась про різницю менталітетів з чоловіком-британцем
05 грудня 2025, 00:50
Вартість борщового набору: якими будуть ціни в Україні до кінця року
04 грудня 2025, 23:50