UA | RU
04 червня 2020, 13:17 1538

Лисенко Олександр

Міський голова Сум
Міський голова Сум

Народився 27 березня 1971 року у м. Москва (Росія) у родині військовослужбовця.

Профіль у Facebook

Освіта

1988 р. - закінчив школу зі срібною медаллю, зарахований на перший курс Донецького вищого військово-політичного училища.

1992 р. - закінчив вищий навчальний заклад з червоним дипломом і за власним бажанням звільнений з лав Зройних Сил України.

2011 р.  - закінчив Сумський державний університет та здобув другу вищу освіту за спеціальністю "Менеджмент організацій".

Кар`єра і бізнес

1988 - 1992 рр.- служба в Збройних Силах СРСР (Україна).

2006 – 2010 рр. - очолює власне підприємство ТОВ "Сумитранс–С" на посаді директора, в цей час підприємство не працює.

Політичний бекграунд

2002 р. – балотувався до Одеської міської ради як самовисуванець.

2006 р. – член партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина"

2007 - 2010 рр. - перший заступник голови Зарічної районної в м.Суми партійної організації партії ВО "Батьківщина".

2010 р. – керівник Зарічного районного в м.Суми виборчого штабу кандидата в Президенти України Ю.В. Тимошенко.

2010 - 2012 рр.–  голова Сумської міської партійної організації ВО "Батьківщина".

З лютого 2012 року –  голова Сумської обласної партійної організації "ВО "Батьківщина".

2012 та 2014 рр. балотувався до Верховної Ради України від "Батьківщини". 

2014 р. - обраний секретарем Сумської міської ради, в. о. міського голови.

25 травня 2014 р. - на позачергових виборах обраний Сумським міським головою.

2015 р. - у ІІ турі чергових виборів повторно обраний Сумським міським головою.

Був помічником на громадських засадах народного депутата України 7 скликання від ВО "Батьківщина" Олександра Турчинова

У 2018 році профінансував Всеукраїнське обʼєднання "Батьківщина" на 26 400 гривень. 

2020 р. – переміг на місцевих на виборах Сумського міського голови з результатом 60,32% голосів.

Сім’я

Дружина – Лисенко Олена (1984 р.н.), власниця ТОВ "ДАРИНА-2015". Має доньку Дар'ю (2006 р.н.)

Декларація

У власності родини Лисенків задекларовано чотири земельні ділянки (одну з яких придбала дружина мера у 2020 році), два невеликих житлових будинки, маленька квартира в Сумах (39,6 кв.м) та два нежитлові приміщення площею понад 1300 кв.м.

У декларації мера Сум зазначені шість вантажівок та один причіп, інших транспортних засобів немає.

Зарплата мера Лисенка за 2020 рік склала майже 568 тис. грн, що майже на 35 тис. грн менше, ніж у 2019 році. Серед інших доходів – 6,1 тис. грн процентів за депозитом. Про доходи його дружини не повідомляється.

Готівкою Лисенко тримає $10 тис. та 160 тис. грн, на рахунках – 48,6 тис. грн. Заощадження дружини мера Сум у декларації не вказані.

Скандали

Суд визнав Сумського міського голову Олександра Лисенка винним у вчиненні правопорушень, пов’язаних з корупцією, але не притягнув його до відповідальності у зв’язку із закінченням термінів накладення адмінстягнення. Про це інформує прес-служба Зарічного райсуду Сум.

"27 травня 2019 року завершено розгляд складених стосовно Сумського міського голови протоколів у справі про адміністративне правопорушення. За результатами розгляду чоловіка визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, передбачених ч.ч.1, 2 ст.172-7 КУпАП, але провадження закрито у зв’язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення", - йдеться у повідомленні.

Згідно з протоколами, Лисенко на посаді Сумського міського голови впродовж 2017 року підписував розпорядження, якими передбачалась виплата йому премій як меру в розмірах від 65% до 270% розміру посадового окладу, надбавок та доплат у межах фонду преміювання та економії фонду оплати праці. Зазначається, що на судовому засіданні міський голова Сум своєї провини не визнав.

Лисенко пояснив, що дійсно підписував такі розпорядження та отримував премії, але розмір премій був визначений відповідно до вимог законодавства, обговорювався на оперативних нарадах виконкому, а згаданими розпорядженнями преміювався не тільки він, а й інші працівники Сумської міської ради. "Крім того, в інший спосіб відсутня можливість отримання та виплати Сумському міському голові премії, а судовим рішенням, прийнятим раніше по аналогічній справі була встановлена законність його дій при цьому", - зазначається в повідомленні.

Суд, заслухавши учасників процесу, дослідивши надані сторонами докази, дійшов висновків, що факт скоєння мером Сум правопорушень є доведеним, а його дії кваліфікує за ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, оскільки він, всупереч вимогам закону "Про запобігання корупції", вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів та не повідомив у встановленому законом порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів.

Водночас попри те, що Лисенка визнали винним у корупційних порушеннях, він не поніс відповідальності, оскільки закінчився термін для його покарання.

Зокрема, як пояснили в суді, протоколи про адмінправопорушення від 30 січня 2019 року надійшли до суду 5 лютого 2019 року.

У цих протоколах, за даними суду, були відсутні будь-які підписи Лисенка про ознайомлення з їх змістом чи будь-які інші докази, що свідчили б про отримання ним наведених протоколів.

Сам розгляд справи суд призначив на 26 лютого, але мер Сум на засідання не з’явився, повідомивши про неможливість прибуття, внаслідок чого суд за клопотанням прокурора зупинив строк розгляду справи.

У подальшому, як пояснюють у суді, розгляд справи суд неодноразово переносився за клопотаннями захисника та мера, а також через його хворобу, "оскільки розгляд справи можливий виключно в присутності особи, що притягується до відповідальності, а судом вживались всі можливі передбачені КУпАП заходи, з метою забезпечення його участі в судовому засіданні, зокрема, шляхом направлення відповідних запитів до лікарні".

"Після явки Лисенка в судове засідання строки розгляду справи відновлювались. Проте на день розгляду справи закінчились строки, передбачені ч. 3 ст. 38 КУпАП (3 місяці з дня виявлення), тому провадження в справі підлягає закриттю", - додали у суді.

Читайте також ексклюзивне інтерв'ю з мером Сум Олександром Лисенком: "Я не можу сьогодні бути в меншості, а більшість не може бути без міського голови"


 
Скакун Олександр
тимчасово виконуючий обов'язки голови Харківської обласної державної адміністрації
Гунько Наталія
Голова Київської обласної ради
Говорова Олена
Заступник голови Київської міської державної адміністрації
Всі досьє »

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook