UA | RU
18 липня 2025, 17:24

На Полтавщині бюджет однієї з громад недоотримав понад 2,3 млн грн: орендар не платив повну суму за землю

фото: ілюстративне

Місцева громада втратила мільйони через неврегульовану орендну плату, яку роками не переглядали попри нову оцінку землі

Про це повідомляє Полтавська обласна прокуратура, передає RegioNews.

Бюджет Козельщинської селищної ради на Полтавщині недоотримав понад 2,3 мільйона гривень через тривалу несплату повної суми орендної плати за землю. Йдеться про понад 12 гектарів земель промислового призначення, які товариство з Кременчуцького району орендує ще з 2012 року.

Як повідомили в Глобинській окружній прокуратурі, у 2020 році була затверджена нова технічна документація з нормативної грошової оцінки вказаних ділянок. Проте попри оновлення вартості землі, розмір орендної плати залишився на попередньому рівні. Через це бюджет громади щороку недоотримував значні кошти.

Прокуратура звернулася до Господарського суду Полтавської області з трьома позовами, аби стягнути з орендаря понад 2,3 млн грн заборгованості. Суд уже відкрив провадження у справі. У прокуратурі нагадують: у разі затвердження нової оцінки землі орендна плата має бути переглянута автоматично.

Упродовж поточного року органи прокуратури вже змогли повернути до бюджету Козельщинської громади понад 860 тисяч гривень за іншими аналогічними справами.

Раніше повідомлялося, на Дніпропетровщині судитимуть посадовця, через якого землі танкового полігону захопили фермери.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
27 січня 2026
Зима кліматична і політична. Якими будуть наслідки для України і українців
Зруйновані ракетами ТЕЦ і морозами труби у будинках відремонтувати значно простіше, ніж політичний розкол, який у часи війни руйнує країну
23 січня 2026
Світ після порядку. Як цьогорічний Давос допоможе Україні та Європі
Останній форум у Давосі вийшов схожим на поминки за колишнім світовим ладом
22 січня 2026
Він більше не працює на цвинтарі. Чи посадять політтехнолога Петрова
Історія із бронювальним працевлаштуванням Володимира Петрова на Національному військовому меморіальному кладовищі може вийти боком не тільки йому самому, а й владі
16 січня 2026
Знову за ґрати? Пригадуємо попередні арешти Тимошенко
Юлія Володимирівна може утретє в житті потрапити за ґрати
На Рівненщині вкрили схему заробітку на землі
03 лютого 2026, 10:30
Росія вперто намагається відновити велич СРСР
03 лютого 2026, 10:11
Зеленський про нічну атаку: "Москва обирає терор та ескалацію, тому потрібен максимальний тиск"
03 лютого 2026, 09:45
Масовані обстріли Харкова та області: одна людина загинула, п'ятеро поранені
03 лютого 2026, 09:34
На Житомирщині неповнолітня стріляла в собаку з гвинтівки
03 лютого 2026, 09:30
Ворожа атака на Київ: відомо про п'ятьох постраждалих
03 лютого 2026, 09:20
На Київщині внаслідок російської атаки пошкоджені будинки, постраждав чоловік
03 лютого 2026, 09:08
Після нічної атаки понад тисячу будинків у Києві залишилися без тепла
03 лютого 2026, 08:55
Масована ракетно-дронова атака по Одещині: понад 50 тисяч людей залишились без світла
03 лютого 2026, 08:48
Викрали генератор та здали в ломбард: у Хмельницькому оголосили підозру двом чоловікам
03 лютого 2026, 08:44