UA | RU
11 січня 2021, 09:49 5768

Вибух газу на Полтавщині: що відомо на даний момент

У ремонтних роботах задіяно 30 осіб
У ремонтних роботах задіяно 30 осіб
Фото: Facebook

Станом на ранок понеділка, 11 січня, на місці вибуху газопроводу в Лубенському районі Полтавської області тривають ремонтні роботи.

Як передає RegioNews, про це повідомляється на сайті ДСНС.

Наголошується, що роботи проводять бригади Лубенського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів.

Всього до робіт залучено 30 чоловік і 6 одиниць техніки", - йдеться в повідомленні.

Рятувальники просять жителів будинків стежити за своїми газовими приладами.

Крім того, за фактом аварії поліцією відкрито кримінальне провадження за частиною 3 статті 292 (Пошкодження об’єктів магістральних або промислових нафто-, газо-, конденсатопроводів та нафтопродуктопроводів) Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії.

Нагадаємо, 9 січня в місті Лубни на Полтавщині стався потужний вибух газопроводу, на місці аварії почалася пожежа, були задіяні всі аварійні служби.

Так, 9 січня, близько 15:50 у полі поблизу села Калайдинці Лубенського району, внаслідок розгерметизації магістрального газопроводу "Уренгой-Помари-Ужгород" (побудованого 1982-84рр. для з’єднання газових родовищ півночі Західного Сибіру Росії з українським Ужгородом та кінцевими споживачами Центральної та Західної Європи) стався вибух з наступним факельним горінням. Попри серйозні масштаби аварії, оперативні та злагоджені дії керівництва області та рятувальників дозволили не допустити жертв та ліквідувати наслідки надзвичайної ситуації протягом доби. Востаннє велика аварія цьому газопроводі в межах Полтавської області сталася 17 червня 2014 року: через аналогічну розгерметизацію газопроводу та пожежу у Лохвицькому районі було втрачено 10 млн м³ газу, а відновлювальні роботи тривали близько трьох тижнів.

Причиною масштабного вибуху на газопроводі під Лубнами Полтавської області стала розгерметизація магістрального газогону.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов створив при Полтавській облдержадміністрації оперативний штаб щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. До штабу увійшли представники ОДА, профільних департаментів, АТ "Лубнигаз", рятувальники, правоохоронці.

Також голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов повідомив, що на Полтавщині відновили газопостачання після вибуху на газопроводі.

Підписуйтесь на RegioNews