UA | RU
22 квітня 2020, 10:44 629

Синєгубов Олег

Голова Полтавської обласної державної адміністрації
Голова Полтавської обласної державної адміністрації

Попередні посади: декан факультету права та масових комунікацій  (факультет №6) Харківського національного університету внутрішніх справ, працював адвокатом, взявши безпосередню участь у майже 100 справах.

Народився 10 серпня 1983 року в Харкові.

Закінчив Юридичний факультет Харківського університету внутрішніх справ із відзнакою (2004). Доктор юридичних наук (2016). Захистив дисертацію на тему: "Здійснення особистих немайнових прав малолітніх та неповнолітніх осіб". Автор понад 70 наукових праць. Також має у доробку підручник з цивільного права та науково-практичний коментар Цивільного кодексу України.

У липні 2015 року отримував стипендію у галузі науки імені Василя Пилиповича Маслова. У 2016 році з рук керівника МВС Арсена Авакова отримав Почесну грамоту Кабінету Міністрів України. Двічі нагороджений грамотами Харківської обласної державної адміністрації.

Профіль на Facebook.

Профіль на Wikipedia.

Кар’єра

Липень 2004 року — травень 2005 року — слідчий слідчого відділення УМВС України на Південній залізниці.

Січень 2008 року — липень 2008 року — слідчий слідчого відділення лінійного відділу на станції Основа УМВС України на Південній залізниці.

Травень 2005 року — грудень 2007 року — ад’юнкт Харківського національного університету внутрішніх справ (ХНУВС).

Липень 2008 року — квітень 2009 року — старший викладач кафедри цивільно-правових дисциплін Навчально-наукового інституту права, економіки та соціології ХНУВС.

Квітень 2009 року — липень 2011 року — доцент тієї ж кафедри.

Липень 2011 року — липень 2013 року — заступник директора з навчально-методичної роботи Навчально-наукового інституту права та масових комунікацій ХНУВС.

Липень 2013 року — листопад 2015 року — заступник декана з навчально-методичної роботи факультету права та масових комунікацій Харківського національного університету внутрішніх справ.

Листопад 2015 року — жовтень 2019 року — декан факультету права та масових комунікацій ХНУВС.

З вересня 2016 року — заступник голови спеціалізованої вченої ради з правом прийняття на розгляд та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) юридичних наук.

У 2018 році Синєгубов був претендентом на посаду судді Вищого антикорупційного суду України, але не набрав достатню кількість балів під час письмового тестування, тому не пройшов конкурс. // Інтернет-видання Полтавщина

З 2018 року — член експертної ради Міністерства освіти і науки України.

11 листопада 2019 року Президент України Володимир Зеленський Указом №843/2019 призначив Олега Синєгубова на посаду голови Полтавської ОДА.

Політичний бекграунд

З листопада 2012 року до грудня 2014 року Олег Синєгубов був помічником нардепа Верховної Ради 7-го скликання від "Партії регіонів" Ірини Бережної (на громадських засадах).

Бізнес

Олег Синєгубов був власником ТОВ "Насіння Слобожанщини" та ТОВ "Синєгубов, Соболєв та партнери". Він також є співзасновником кількох комерційних підприємств: ТОВ "Віката" (операції з нерухомістю); ТОВ "Сібоней сервіс" (консультування з питань комерційної діяльності й керування); адвокатське об’єднання "Раскосов Лойес Груп".

Родина

Дружина — Журавльова Анна Костянтинівна, працює на кафедрі внутрішньої медицини №3 та ендокринології Харківського національного медичного університету. Подружжя виховує двох синів — Олександра (2016 року народження) та Артема (2020 року народження).

Цікавинки з декларації

Олег Синєгубов має чотири квартири в Харкові (площа найбільшої — 202,5 м кв.) й одну в Києві (114,2 м кв.). Окрім того, посадовець володіє третиною квартири в Харкові, інші дві третини якої належать його батьку й матері. В Анни Журавльової — одна квартира в Харкові, площею 156,5 м кв.

Сім’я чиновника зберігає готівкою $40 тис.. У 2018 році Синєгубов заробив у ХНУВС 290 тис. грн, а Журавльова в Харківському національному медичному університеті — 62 тис. грн.

Також Синєгубов декларує вживаний Mercedes-Benz GL 550 (2011 року виготовлення), який він купив у 2018 році всього лише за 90 тис. грн. У власності Журавльової — вживаний Porsche Cayenne. // НАЗК Наразі ж у Єдиному державному реєстрі МВС на ім’я Олега Синєгубова зареєстрований інший автомобіль — Lexus LS 460 L 2010 року виготовлення, придбаний 20 вересня 2019-го. // Інтернет-видання Полтавщина

Зв’язки

Видання "Останній бастіон" в своєму матеріалі від 1 грудня 2019 р. називає Олега Синєгубова креатурою міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. На підтвердження цього журналісти встановили ланцюжок зв’язків. Нині посадовець, нібито тісно співпрацює з депутатом Полтавської облради Іриною Степаненко, щоб здобути прихильність депутатів облради. Сама ж пані Степаненко нібито відома тісними зв'язками з кримінальним авторитетом Олександром Павлюченко (Сашком "браслетом"), якого видання і пов'язує з Аваковим.

Втім, першим інформацію про зв'язок Синєгубова та Степаненко озвучив голова Полтавської облради Олександр Біленький. Зокрема, 29 листопада Ірина Степаненко та група депутатів намагалися зірвати сесію обласної ради, під час якої розглядалося питання звернення до президента, ВР та Кабміну щодо  майбутнього продажу землі. Не зважаючи на штовханину та провокації, сесія відбулася. Після сесії Біленький звернувся до  Синєгубова зі свої сторінки в ФБ, і озвучив тезу про його співпрацю зі Степаненко.

"Звертаюсь до Голови ОДА Олега Синєгубова – спираючись на Степаненко Ви робите помилку! Ми готові до конструктиву, але з позиції діалогу, а не сили! Ваша перша сесія розпочалася зі скандалу, і підставила Вас Степаненко”, – написав Біленький. // Facebook

Після цього в ЗМІ почали з’являтися матеріали, за змістом схожі на публікацію в "Останньому бастіоні". Однак більшість з них носять ознаки замовних. 

Зокрема, Telegram-канал "Тёмный Рыцарь" додає, що всі рішення Олег Синєгубов узгоджує зі Степаненко, яка, до того ж, уже просунула своїх людей на посади голів районних держадміністрацій в області. Втім, анонсованих кадрових перестановок поки не відбулося.

У свою чергу, Синєгубов заперечує зв'язок з Аваковим. // Інтернет-видання Полтавщина

Варто зазначити, що батько Синєгубова — Василь  свого часу обіймав посаду заступника директора в агропромисловій групі "Агротрейд". Її заснував полтавець Всеволод Кожемяко, який у 2015 році був радником Авакова.

Олег Синєгубов також був довіреною особою кандидата в народні депутати від партії "Слуга народу" по округу №180 (Золочів), харківського девелопера Олексія Красова ("Ярко Інвест",).

Скандальні факти

Олег Синєгубов планував приєднати Коломацьку ОТГ до Новоселівської ОТГ. Жителі першої таку ідею не підтримали. Вони 15 січня перекривали дорогу "Київ — Харків — Довжанський" у селі Коломацьке, записували звернення до Президента, а 21 січня протестували під стінами ОДА, вимагаючи зустрічі з очільником області, однак Синєгубов тоді не вийшов, а відправив свого заступника.

Після розголосу в ЗМІ громаді й Полтавській ОДА вдалося домовитися. Олег Синєгубов створив спеціальну комісію з питань проблемних ОТГ,  яка 22 січня розглянула  варіанти усунення чинників неспроможності власної ОТГ шляхом об’єднання із сусідніми громадами (які не будуть претендувати на роль центру ОТГ). За два дні було проведено збори жителів с.Степного за участі голів інших громад та було прийняте консенсусне рішення про формування Коломацької ОТГ в складі Коломацького, Василівки, Степного, Старицьківки із адміністративним центром у с. Коломацькому. Таким чином проблемні питання було знято.

У листопаді 2019 року Синєгубов зустрівся з представниками турецької компанії ONUR, яка будує полтавську ділянку траси Київ-Харків. Тоді голова ОДА пообіцяв створити робочу групу, яка забезпечить незабюрократизований розгляд усіх наявних питань щодо діяльності ONUR та сприяти налагодженню діалогу між бізнесом і місцевими громадами. Щоправда, зазначають полтавські журналісти, за останні роки ONUR незаконно видобула з кар’єрів Полтавщини піску та глини на 1 млрд грн.

Синєгубов не вказав у декларації за 2018 рік компанії, співзасновником і власником яких він був. Це — ТОВ "Віката", ТОВ "Сібоней сервіс", адвокатське об’єднання "Раскосов Лойес Груп".

Обіцянки та резонансні заяви

Обіцянки: до кінця 2020 року в області мають запрацювати 28 нових сучасних амбулаторій загальної практики сімейної медицини;

-  завершити будівництво Полтавського обласного клінічного кардіологічного центру влітку 2020 року;

- відкрити ЦНАП на вулиці Соборності наприкінці літа 2020 року, реорганізовувати заклади інтернатної форми навчання;

- завершити реконструкцію протитуберкульозного диспансеру 1 липня 2020 року;

- до березня 2020 року повністю оновити парк автомобілів швидкої допомоги Полтавської області;

- здати в експлуатацію 5 нових шкіл, 5 нових дитсадків, 5 нових спортмайданчиків до кінця 2020 року;

- провести аудит усіх раніше ухвалених обласних програм й оприлюднити результат; відкрити інвестиційний офіс й офіс реформ; // Слово й Діло

У рейтингу RegioNews голів ОДА, призначених Зеленським від початку його президентської каденції, Олег Синєбугов отримав 19 балів з 25 можливих і зайняв 3 місце серед 47 учасників.

 


 
Скакун Олександр
тимчасово виконуючий обов'язки голови Харківської обласної державної адміністрації
Гунько Наталія
Голова Київської обласної ради
Говорова Олена
Заступник голови Київської міської державної адміністрації
Всі досьє »

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook