UA | RU
04 березня 2025, 08:58

Призупинення допомоги від США: що кажуть у Конгресі

фото: Getty Images

США за вказівкою Дональда Трампа ставлять на паузу всю військову допомогу для України. Йдеться насамперед про ракети до ППО, боєприпаси до HIMARS та артилерії

Про те, як на це повідомлення реагують конгресмени, розповів кореспондент "Голосу Америки" Остап Ярош, передає RegioNews.

"Цей акт відплати проти нашого союзника, який стоїть на передовій захисту свободи та демократії, не лише ганебний, він небезпечний.. … Я закликаю адміністрацію змінити курс", – зазначила сенаторка-демократка Джин Шагін, співголова комітету Сенату з іноземних відносин.

Зі схожими заявами виступили інші законодавці-демократи.

Натомість конгресмен-республіканець Чіп Рой в ефірі CNN заявив, що Дональд Трамп міг би зупинити військову допомогу для України ще раніше.

"Це те, що повинен зробити президент. Відверто кажучи, він міг би це зробити до п’ятничної перепалки з Зеленським. Президент сказав, що є три шляхи: або ви програєте, або втягуєте нас у війну, або укладаєте перемир'я. І президент має рацію, обравши перемир'я".

Рішення про зупинку військової допомоги привітали також інші республіканці з MAGA-крила. Але в партії були й ті, хто виступив проти такого кроку, - зокрема сенаторка С'юзен Коллінс:

"Я не думаю, що ми повинні зупиняти наші зусилля. Українці проливають кров … Я не відмовляюся від своєї підтримки України".

Поки неясно, наскільки довгою буде пауза в постачанні зброї, і чи може на це зараз якось вплинути Конгрес. The New York Times пише, що перерва триватиме доти, доки Дональд Трамп не визначить, що Україна продемонструвала "добросовісну готовність до мирних переговорів з Росією".

Як зазначає журналіст, минулого разу, коли Дональд Трамп оголосив про призупинення поставок зброї для України у 2019 році, це зрештою призвело до того, що демократи в Палаті представників оголосили йому імпічмент (хоча згодом Сенат виправдав президента). Цього разу обидві палати Конгресу контролюються республіканцями.

Нагадаємо, у Білому домі підтвердили, що президент Дональд Трамп наказав призупинити військову допомогу США Україні.

Раніше ми повідомляли, що після скандальної зустрічі українського та американського президентів, Трамп заявив, що Путін хоче миру, а Зеленський – війни.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
25 березня 2026
Луцьк без мера: чому колишній юрист Палиці залишив посаду
Один представник місцевого олігарха пішов, інший може прийти на його місце
23 березня 2026
Ставка на ВПО: як переселенці допомагають розвитку громад
У спробах зберегти міста та села від запустіння і вимивання цінних кадрів, деякі регіональні адміністрації зробили ставку на внутрішніх переселенців
20 березня 2026
Бізнес на війні. Як на схемах у ВЛК формується нова "еліта"
Українська армія страждає від нестачі рук на фронті, а в тилу країна захлинається від схем при військово-лікарських комісіях
13 березня 2026
Світло для Буковеля. Як "донецькі" освоюють Прикарпаття
Після російських ударів по енергетиці Україна шукає нові джерела генерації. Один із найбільших вітрових проєктів планують збудувати в Карпатах. Але він вже викликає питання