UA | RU
19 березня 2021, 16:53 11

Ситник заявив, що українські корупціонери "засвітилися" в близько 80 державах світу

В НАБУ припускають, що з України через корупційні схеми виведені мільярди
В НАБУ припускають, що з України через корупційні схеми виведені мільярди
Фото пресслужби НАБУ

Директор Національного бюро заявив, що «проти 250 детективів та 40 прокурорів САП повстала стара система».

Про це сказав Артем Ситник під час ІІІ Міжнародного кримінально-правового форуму, передає RegiNews з посиланням на пресслужбу НАБУ.

За майже 6 років нашої роботи ми зафіксували слід української корупції в близько 80 державах світу. Це країни, куди особи, підслідні НАБУ, — а це посадовці вищої ланки — вивели вкрадені в Україні кошти і в подальшому їх легалізували. Назвати напевно суму, яку вивели з України через корупційні схеми, досить складно. Можна припустити, що йдеться про мільярди, — наголосив Директор Національного бюро Артем Ситник.

У процесі збору доказів причетності українських топпосадовців до корупційних схем НАБУ взаємодіє з компетентними органами інших держав. Один із успішних прикладів цієї співпраці — унікальна спецоперація НАБУ, САП із Центральним антикорупційним бюро Польщі з викриття злочинної організації на чолі з колишнім в.о. голови "Укравтодору".

Коли ми взаємодіємо з іншими країнами, ми бачимо політичну волю, готовність боротися з корупцією на вищому рівні. Так, у нашому спільному з Польщею розслідуванні за цілий рік не було жодного витоку інформації. Реалії в Україні інші: підписана підозра ще на столі у прокурора, а підозрюваний вже покидає країну. НАБУ опинилося в ситуації, коли проти 250 детективів та 40 прокурорів САП повстала стара система, — зазначив Артем Ситник.

Присутні на форумі адвокати відзначили високий професійний рівень детективів Національного бюро.

Як повідомлялося, 16 березня у Раді зареєстрували новий закон про звільнення директора НАБУ Ситника. Його можуть звільнити найближчим часом, проєкт закону вже опрацьовується у комітеті парламенту.

У той же час у Зеленського сумніваються, що Артема Ситника буде звільнено найближчим часом: Веніславський вважає, що глава НАБУ Ситник може залишитися на посаді до кінця своєї каденції.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram