UA | RU
10 лютого 2021, 12:17 55

Мер Миколаєва хоче позбавляти слова депутатів за недотримання мовного закону

У Миколаєві придумали, як карати депутатів за відмову виступати українською
У Миколаєві придумали, як карати депутатів за відмову виступати українською
Фото: із відкритих джерел

Мер Миколаєва Олександр Сенкевич вважає, що депутатам, які під час виступів у міській раді та на засіданнях постійних комісій не бажають виступати державною мовою, потрібно вимикати мікрофон.

Як повідомляє видання "Новости-N", про це він заявив під час спілкування із журналістами після засідання виконкому міськради, передає RegioNews.

Я говорив уже неодноразово про те, що якщо людина, живучи 31 або 30 років в незалежній державі, не здатна вивчити рідну мову, або державну мову, ця людина або невіглас, або не хоче робити цього принципово”, - сказав Сенкевич.

Мер додав, що згідно із чинним законодавством, він як головуючий на сесіях, має право відключати мікрофон депутатам, які відмовляються виступати державною мовою і не користуються послугами перекладача.

За словами Сенкевича, депутати, які не володіють українською, можуть приводити із собою перекладача, оскільки у структурі міської ради вони не передбачені.

Нагадаємо, 2 лютого мер Миколаєва Сєнкевич перекладав російськомовні виступи депутатів на сесії міськради. Глава міста нагадав депутатам про те, що вони повинні виступати українською мовою.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook