UA | RU
21 вересня 2020, 13:45 21

Зеленський відповів на петицію з вимогою його відставки

Він назвав вирваною із контексту обіцянку залишити посаду у випадку порушення закону 
Він назвав вирваною із контексту обіцянку залишити посаду у випадку порушення закону 
Фото: Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський відповів на електронну петицію із закликом піти у відставку через недекларування доходів від продажу облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

Відповідь Зеленського оприлюднена на сайті Офісу президента, передає RegioNews.

Згідно із поясненням президента, несвоєчасне інформування Нацагентства з питань запобігання корупції про зміни у майновому стані його сім'ї стало результатом помилки, яка була публічно визнана та виправлена.

Тому цей факт не є підставою для його відставки з посади президента України.

Наголошую, що одразу після виявлення зазначеної помилки її було публічно визнано та виправлено, а її наслідки не завдали шкоди інтересам громадян або держави. Зважаючи на викладене повідомляю, що ухвалення будь-яких рішень відповідно до зазначеної петиції не планується", - повідомив Зеленський.

Він також заявив, що його обіцянка залишити посаду президента у випадку свідомого порушення закону "взята із контексту розмови про неприпустимість існування корупційних схем в управлінні державою", і додав, що його позиція з цього питання залишається незмінною.

Нагадаємо, 7 липня Зеленський зізнався, що порушив антикорупційне законодавство, у 2019 році він здійснив купівлю та продаж облігації внутрішньої позики, вартість яких перевищувала 50 прожиткових мінімумів. Він мав повідомити про це НАЗК, однак цього не зробив.

Того ж дня НАЗК повідомило, що виписало Зеленському два адміністративних протоколи за несвоєчасне подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

18 липня петиція за відставку Зеленського набрала необхідні голоси.

Читайте більше новин на нашому телеграм-каналі
Підписуйтесь на RegioNews