UA | RU
21 вересня 2020, 11:48 43

Разумков підписав постанову про невизнання виборів у Білорусі

Парламент вважає, що вибори не були ні вільними, ні чесними
Парламент вважає, що вибори не були ні вільними, ні чесними
Фото: flickr

Спікер парламенту Дмитро Разумков підписав постанову “Про Заяву Верховної Ради України щодо ситуації в Республіці Білорусь”.

Про це повідомляє "Укрінформ”, передає RegioNews.

Згідно із карткою проєкту постанови, яка опублікована на сайті Верховної Ради, Разумков підписав її сьогодні, 21 вересня.

Регламент Верховної Ради не передбачає підписання постанов президентом. Згідно зі статтею 139, підписані спікером постанови та інші акти парламенту не пізніше наступного дня після їх підписання передаються апаратом ВР для опублікування в газеті "Голос України” та у Відомостях ВР”, - пише видання.

Зазначається, що після цього постанова про вибори в Білорусі набуде чинності.

Згідно з документом, Рада вважає, що президентські вибори в Білорусі не були ані вільними, ані чесними. У заяві парламент вказує на те, що вибори пройшли в умовах цілковитої відсутності змагальності між кандидатами, вільних ЗМІ, а також авторитетних спостерігачів від міжнародних організацій, таких як ОБСЄ, Рада Європи.

Також у ВР вважають неприпустимим порушення права виборців на вільне волевиявлення, а також цілковитий контроль влади над Центральною виборчою комісією Білорусі.

Нагадаємо, 15 вересня український парламент ухвалив постанову про невизнання виборів у Білорусі, за це рішення проголосували 228 нардепів.

Читайте більше новин на нашому телеграм-каналі
Підписуйтесь на RegioNews