UA | RU
18 вересня 2020, 19:20 16

Конституційний суд візьметься за справу Зеленського щодо порушення ним карантину

До КС звертається Верховний суд
До КС звертається Верховний суд
Офіс президента

Верховний суд вирішив звернутися до Конституційного суду України, щоб той роз'яснив, чи можна притягати президента до адміністративної відповідальності. Справа стосується, в тому числі відвідин Володимиром Зеленським кафе в Хмельницькому, коли діяв жорсткий карантин.

Як повідомляє RegioNews, про це йдеться в повідомленні Верховного суду.

Повідомляється, що КСУ просять роз'яснити норми ст. 105 Конституції України щодо можливого притягнення президента до відповідальності за адміністративне порушення, вчинене під час виконання повноважень.

Відповідно до ч. 1 ст. 105 Конституції президент користується правом недоторканності, а КСУ у 2003 представив тлумачення тільки в "кримінальному аспекті". Зокрема, недоторканність не може бути скасована шляхом відкриття кримінальної справи та судового переслідування. Крім того, президента не можна притягнути до кримінальної відповідальності, а відсторонити можна лише за процедурою імпічменту.

Разом з тим у Верховному суді вважають, що президент є суб'єктом окремих адміністративних порушень. Він потрапляє під дію антикорупційних вимог, порушення яких є підставою для притягнення до адміністративної відповідальності.

"Суб'єкти, що мають право накладати адміністративні стягнення, вимагають чітких орієнтирів щодо того, чи залучення до адміністративної відповідальності президента України перешкоджає реалізації покладених на нього повноважень і чи не знижується рівень його правового захисту", - заявив суддя Великої Палати Леонід Лойко.

Нагадаємо, 3 червня Зеленський випив кави в ресторані в Хмельницькому, сидячи за одним столом з ще 5 особами. Тоді глава держави заявив, що готовий сплатити штраф, якщо щось порушив.

19 червня суд не зміг оштрафувати Зеленського за каву в Хмельницькому, оскільки президент є недоторканною особою.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook