UA | RU
08 травня 2020, 16:04 73

"Слуга народу" Дубінський в 2017 році подавав документи на румунське громадянство

Згідно з українським законодавством, отримання громадянства іншої держави тягне за собою втрату українського паспорта
Згідно з українським законодавством, отримання громадянства іншої держави тягне за собою втрату українського паспорта
Фото: Олександр Кузьмін

Народний депутат від правлячої фракції "Слуга народу" і колишній телеведучий Олександр Дубінський в грудні 2017 року намагався отримати громадянство Румунії, для цього він подавав відповідні документи.

Про це повідомляють журналісти проекту "Слідство.Інфо", передає RegioNews.

За даними журналістів, Дубінський скористався послугами однієї із фірм в Чернівцях, яка за гроші допомагає оформити паспорт цієї країни Євросоюзу.

Вони зазначають, що на той час така послуга коштувала в межах 5-6 тисяч євро, навіть за відсутності румунських предків.

Журналісти опублікували копії документів, які подавав Дубінський, а саме копії паспортів депутата, його свідоцтво про народження і персональний номер, який був присвоєний Національним агентством з питань громадянства Румунії.

Паразі невідомо, чи вдалося йому завершити процедуру отримання громадянства Румунії.

Судячи із відео розслідування, після того, як журналіст запитав у Дубінського про те, для чого йому румунське громадянство, той витримав довгу паузу, і не став відповідати на запитання, чи подавав він документи на його отримання.

Він публічно заявив, що в нього немає іноземного громадянства, а потім перейшов на особисті образи та звинувачення в сторону журналіста, а після запитання, чи є в нього румунські корені, кинув трубку.

Журналісти проекту "Слідство.Інфо" зазначають, що згідно із чинним законодавством, у випадку добровільного набуття громадянства іншої держави, українець втрачає український паспорт, а якщо це стосується народного депутата, він втрачає свій мандат.

Нагадаємо, "Слуги народу" Бужанський, Дубинський, їх колишній колега Антон Поляков разом з проросійським блогером Анатолієм Шарієм спалилися на координації для поширення фейкової інформації.

Читайте більше новин на нашому телеграм-каналі
Підписуйтесь на RegioNews