UA | RU
23 березня 2020, 12:12 39

Стратегія Єрмака по ОРДЛО: Раді пропонують визнати незаконним рішення про Консультативну раду

Парламенту України пропонують визнати незаконним рішення про створення Консультативної ради за участю представників ОРДЛО
Фото: twitter.com/verkhovna_rada
Парламенту України пропонують визнати незаконним рішення про створення Консультативної ради за участю представників ОРДЛО

Про це повідомляє RegioNews, посилаючись на відповідний проект постанови №3229 "Про результати роботи засідання Тристоронньої контактної групи від 11 березня 2020 року в Мінську, Республіка Білорусь".

Згідно статусу документа, він опрацьовується в комітеті.

"Вважати, що документи, узгоджені і підписані 11 березня 2020 року на засіданні Тристоронньої контактної групи, в р. Мінськ, Республіка Білорусь, зокрема, проект Рішення про створення Консультативної ради (робочої групи), прямо суперечать Конституції України, Закону України "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях" та національним інтересам України", - йдеться в тексті постанови.

Також пропонується вважати неприпустимим подальше підписання представниками України рішення про створення або на підставі Консультативної ради (робочої групи), як це передбачено пунктом 4 протоколу засідання Тристоронньої контактної групи від 11 березня 2020 року.

"Надалі вести переговори з мирного врегулювання безпосередньо з офіційними представниками Російської Федерації як держави, що вчинила збройну агресію проти України, з обов'язковим залученням інших суб'єктів міжнародного права. Визначити, що передумовою прийняття будь-яких кроків щодо мирного врегулювання повинно бути беззастережне довготривале припинення вогню", - наголошується в проекті.

Нагадаємо, 11 березня в ході переговорів Тристоронньої контактної групи в Мінську сторони домовились про створення Консультативної ради з представниками тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) і про створення органу, який зафіксує суб'єктність окремих районів Луганської та Донецької областей.

При цьому в "ДНР" заявили про домовленість прямих переговорів з Україною.

Згодом нардеп фракції "Європейська солідарність" Володимир В'ятрович звернувся до СБУ з вимогою порушити кримінальну справу про державну зраду стосовно глави Офісу президента Андрія Єрмака і другого президента Леоніда Кучми.

Також низка депутатів від фракції "Слуги народу" звернулися до президента Володимира Зеленського з проханням не допустити створення Консультативної ради при Тристоронній контактній групі із представниками ОРДЛО.


Труш Володимир
Голова Тернопільської обласної державної адміністрації
Габінет Дмитро
Голова Хмельницької обласної державної адміністрації
Коваль Віталій
Голова Рівненської обласної державної адміністрації
Всі досьє »