UA | RU
01 серпня 2025, 13:03

Двом військовим рф оголосили підозру у вбивствах і катуванні мирних жителів Бучі

фото: News.un.org

Під час розслідування воєнних злочинів у Бучі правоохоронці ідентифікували двох російських військових, підозрюваних у жорстокому поводженні з мирними мешканцями

Про це повідомляє Генеральний прокурор України, передає RegioNews.

У ході розслідування злочинів, скоєних під час окупації міста Буча, правоохоронці виявили двох військових 234-го десантно-штурмового полку Збройних сил Росії, яких підозрюють у жорстоких злочинах проти мирного населення.

Перший із них - розвідник-снайпер, який увірвався до житла місцевого мешканця та вистрілив йому в голову зі спеціалізованої гвинтівки "Вінторєз". Цей інцидент став уже четвертою підозрою, висунутою цій особі, і слідчі переконані, що найближчим часом буде винесено обвинувальний вирок.

Другий підозрюваний - старший стрілець-сапер того ж підрозділу, який без будь-яких військових підстав відкрив вогонь поруч із жінкою на вулиці, при цьому сміючись і знущаючись над нею. Цей акт насильства засвідчує безжальність і зневагу до життя цивільних.

Розслідувачі, які працювали в Бучі, підкреслюють, що бачили жахливі прояви насильства, що залишили незабутній слід у пам’яті кожного, хто став свідком цих подій. Робота з документування та ідентифікації всіх причетних до злочинів триває. Спеціальний трибунал з питань агресії проти України планує притягнути винних до відповідальності.

Раніше повідомлялося, наказав вбити 19 цивільних і 4 полонених під Бучею: повідомлено про підозру командиру зс рф. Під час тимчасової окупації Київської області у березні 2022 року російські військові здійснили низку воєнних злочинів, що призвели до загибелі десятків мирних мешканців.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
04 грудня 2025
Держбюджет-2026: для кого він і яку коаліцію створив у Раді
Український кошторис на 2026 рік не нагадує бюджет воюючої країни. Звідки взяти гроші на всі забаганки влади, досі невідомо
01 грудня 2025
Без Єрмака: що буде із Зеленським та Україною після відставки року
Президент опинився на роздоріжжі, а опозиція – як формальна, так і фактична – має шанс успішно продовжити тиск на Банкову
21 листопада 2025
Новий мирний план Трампа: чому він не потрібен ні Україні, ні навіть Росії
Американська сторона створила план, який є нежиттєздатним із самого початку, бо не влаштовує обидві сторони конфлікту
11 листопада 2025
Міндічгейт: як він позначиться на війні та чи стане початком кінця для Зеленського
Україну Міндічгейт не знищить, західну допомогу, скоріш за все, не зупинить, а от для Володимира Зеленського цілком може стати червоним світлом
У нардепки Скороход проходять обшуки: підозра в хабарі – джерела УП
05 грудня 2025, 09:09
У Києві на Хрещатику боєць ММА побив перехожого до втрати свідомості
05 грудня 2025, 08:55
На Черкащині сталася ДТП за участі трьох авто: є постраждалі
05 грудня 2025, 08:49
Віцепрезидент США: мир з Росією складніший, ніж очікувалося, але надія ще є
05 грудня 2025, 08:47
Приїхали на бійку – знайшли арсенал: на Хмельниччині оголосили підозру 18-річному хлопцю
05 грудня 2025, 08:40
На Волині викрили фермерське господарство, яке в промислових масштабах вирощувало тютюн без ліцензії
05 грудня 2025, 08:32
Сьогодні планують оголосити нового голову Офісу президента, – нардеп
05 грудня 2025, 08:23
Спецоперація "Опікун": на Полтавщині медики продавали фіктивні довідки
05 грудня 2025, 08:18
Атака дронів на Харків: рятувальники ліквідували пожежу
05 грудня 2025, 07:58
Війська РФ обстріляли два райони Дніпропетровщини: загинула дитина, є постраждалі
05 грудня 2025, 07:45