UA | RU
19 січня 2025, 15:55

У Києві затримали адвоката, який вербував агентів для російської розвідки та захищав їх у суді

фото: СБУ

Служба безпеки України викрила в столиці ще одного агента воєнної розвідки Росії (ГРУ). Ним виявився адвокат, який вербував для російської спецслужби нових агентів, а також захищав у судах уже викритих поплічників РФ. Фігуранту загрожує довічне ув'язнення

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на пресцентр СБУ.

Відомо, що спочатку юрист допоміг росіянам завербувати коригувальника вогню по Україні, а після затримання інформатора ― захищав його в суді.

За даними слідства, самого адвоката завербував співробітник російського ГРУ Віталій Наумов під час особистої зустрічі на території Росії ще в 2015 році.

Після початку повномасштабної юрист шукав нових агентів і захищав їх у судах. Крім того, він передавав російським спецслужбам інформацію про співробітників СБУ, які були зазначені у матеріалах кримінальних проваджень та викривали зрадників, а також копіював і передавав процесуальні документи для ГРУ.

За кожне виконане завдання агент отримував грошову "винагороду" від Наумова, яка надходила йому через анонімні перекази коштів.

СБУ задокументувала злочини адвоката й затримали його в Києві. Під час обшуків у нього вилучили мобільний телефон, який використовувався для комунікації з окупантами та іншими ворожими агентами.

Слідчі повідомили затриманому про підозру в державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану.

"Вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу. Зловмиснику загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна", ― йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, СБУ затримала чергового російського агента на Одещині. Зловмисник коригував російські удари по регіону, а для конспірації видавав себе за жінку.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
04 грудня 2025
Держбюджет-2026: для кого він і яку коаліцію створив у Раді
Український кошторис на 2026 рік не нагадує бюджет воюючої країни. Звідки взяти гроші на всі забаганки влади, досі невідомо
01 грудня 2025
Без Єрмака: що буде із Зеленським та Україною після відставки року
Президент опинився на роздоріжжі, а опозиція – як формальна, так і фактична – має шанс успішно продовжити тиск на Банкову
21 листопада 2025
Новий мирний план Трампа: чому він не потрібен ні Україні, ні навіть Росії
Американська сторона створила план, який є нежиттєздатним із самого початку, бо не влаштовує обидві сторони конфлікту
11 листопада 2025
Міндічгейт: як він позначиться на війні та чи стане початком кінця для Зеленського
Україну Міндічгейт не знищить, західну допомогу, скоріш за все, не зупинить, а от для Володимира Зеленського цілком може стати червоним світлом
Найкращі гарантії безпеки – це наша власна спроможність
05 грудня 2025, 18:35
Українського бійця розстріляли під час спроби здатися: прокуратура розпочала розслідування
05 грудня 2025, 18:24
У суботу та неділю в Україні прогнозують від 3 морозу до 11 градусів тепла
05 грудня 2025, 18:18
Уряд схвалив нові контракти для військових: пропонують службу до 5 років і річні виплати
05 грудня 2025, 18:08
У Львові попрощались з убитим військовим ТЦК Юрієм Бондаренком
05 грудня 2025, 17:30
У Києві запалили вогні на головній ялинці країни
05 грудня 2025, 17:25
Смертельна ДТП на Київщині: зіткнулись дві іномарки, загинула жінка
05 грудня 2025, 16:55
50 тисяч студентів старше 25 років було відраховано з університетів та коледжів за результатами перевірок
05 грудня 2025, 16:44
Ізоляція населення: на окупованій території Запорізької області росіяни глушать VPN
05 грудня 2025, 16:25
Зґвалтував неповнолітню та втік у Німеччину: на Київщині судитимуть ґвалтівника
05 грудня 2025, 15:40