UA | RU
17 липня 2025, 13:54

Передавала ворогу координати мерії: у Харкові затримали інформаторку рф

фото: Служба безпеки України

Служба безпеки України затримала у Харкові 45-річну місцеву мешканку, яку підозрюють у співпраці з російськими спецслужбами

Про це повідомляє Служба безпеки України, передає RegioNews.

За версією слідства, вона збирала інформацію про можливу дислокацію українських військових поблизу адміністративних будівель міськради. Зібрані дані жінка передала ворогу з метою організації ракетного удару.

Під час оперативних заходів СБУ встановила, що фігурантку завербували через проросійські Telegram-канали, де вона систематично залишала коментарі з підтримкою агресора. Після вербування жінка розпочала збір розвідданих, обходячи урядові об'єкти й фіксуючи присутність техніки або українських військових. Передачу координат вона здійснювала через чат-бот, який адмініструє Сергій Лебедєв – один із координаторів проросійської агентурної мережі, що переховується в тимчасово окупованому Донецьку.

Затримання відбулося за місцем проживання підозрюваної. Її дії були задокументовані, після чого жінці оголосили про підозру за ч. 2 ст. 114-2 та ч. 2 ст. 436-2 Кримінального кодексу України. Йдеться про несанкціоноване розповсюдження інформації про ЗСУ та публічне виправдовування збройної агресії проти України.

Наразі підозрювана перебуває під вартою. Суд не дозволив внесення застави. За скоєне їй загрожує до восьми років ув’язнення з конфіскацією майна. Слідчі дії продовжуються під процесуальним керівництвом Харківської обласної прокуратури.

Раніше повідомлялося, до 14 років ув'язнення засудили колаборанта, який допомагав росіянам створювати "тюрму" в Херсоні.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
01 травня 2026
Шкільна битва в Тернополі. Чому ця кров – не остання
Правоохоронці звертають увагу на наслідок, а не на причину, а у школі, схоже, як завжди, нічого не помічали
28 квітня 2026
Боротьба за роботу в умовах обстрілів: що відбувається із зайнятістю в прифронтових регіонах
Людям, які живуть поблизу зони бойових дій, крім частих обстрілів доводиться стикатися зі свавіллям в питаннях зайнятості з боку управлінців та чиновників
23 квітня 2026
Замість мобілізації – ОПГ. Що силовики виявили у діяльності ТЦК в Одесі й Харкові
СБУ та ДБР виявили факти вимагання грошей та катування громадян під прикриттям мобілізації, а один із ТЦК перетворили на катівню
21 квітня 2026
"Забуті" державою. Як працює соцдопомога біля лінії фронту
Соціальна допомога в Україні багато в чому тримається на людському факторі. Яскравий приклад – робота соціальних робітників. Багато з цих людей, попри низькі зарплати і щоденні ризики обстрілів, продо...