UA | RU
28 січня 2025, 10:54

21-річний харків'янин шпигував за ЗСУ, щоб передати дані окупантам

Фото: СБУ

Росіяни обіцяли зраднику "евакуацію до РФ" після виконання "завдань"

Про це повідомляє Служба безпеки України, інформує RegioNews.

21-річний житель Харкова прикидався, що просто їздив на дачу. Натомість - він шпигував за оборонними позиціями ЗСУ в області. Зокрема, за локаціями Сил оборони, які ведуть бої за Вовчанськ.

Завербували молодого харків'янина росіяни через Telegram-канали, де він писав коментарі на підтримку війни РФ. Зокрема, він писав про те, що хоче виїхати у РФ до своїх родичів.

За даними правоохоронців, ФСБ пообіцяли виконати "його бажання" про "евакуацію" після виконаних завдань. Заради цього 21-річний зрадник намагався виявити бойові позиції артилерії ЗСУ, яка тримає під вогневим контролем штурмові групи окупантів.

Також він шукав на місцевості сліди танкових гусениць та бронетехніки українських військ, які рухалися до фронту. Зрадник фіксував для ворога розташування зенітно-ракетних комплексів ППО, які захищають Харків.

Нагадаємо, раніше на Донеччині затримали росіянина, який нібито приїхав до доньки. З'ясувалося, шо він коригував удари окупантів по локаціях українських військових на Лиманському напрямку. Чоловік планував втекти назад до РФ, але правоохоронці його затримали.

Також повідомлялося, що правоохоронці викрили курсантку, яка планувала навести ракетний удар окупантів по одному з українських військових інститутів. Цей інститут передислокували із Харкова у Львівську область після початку повномасштабної війни. За даними слідства, дівчина готувалась передати росіянам координати службових будівель інституту - зокрема, тих, де були її одногрупники.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
15 липня 2026
"Самопоміч" замість "Свободи": як змінюється влада на Тернопільщині
У Тернопільській області починає формуватися влада із "Самопомочі", яка змінює "Свободу"
13 липня 2026
"Я така сама людина!": з якими труднощами тяжкопоранені ветерани стикаються в мирному житті
Відсутність уваги з боку органів влади, недостатня пенсія та нерозуміння з боку громадськості. Ветерани, які отримали інвалідність на фронті, розповіли про особливості їх адаптації до цивільного життя
09 липня 2026
Бунт проти ТЦК у Львові. Чим загрожують Україні подібні протести
Радикалізація українського суспільства і, у відповідь, силових структур може призвести до того, що демократичну Україну знищить не Кремль, а самі українці, як прості громадяни, так і обрана ними влада
01 липня 2026
Корупційний марафон. Що відомо про нові справи НАБУ проти нардепів від "Слуги народу"
Верховна Рада IX скликання увійде в історію великою кількістю корупційних скандалів та кримінальних справ
Виїзд дітей за кордон під час війни: які документи потрібні та хто може супроводжувати
22 липня 2026, 11:47
СБУ затримала "на гарячому" агента РФ, який готував підрив авто військового у Миколаєві
22 липня 2026, 11:29
Вибухи в Криму: у Ялті та Алушті виникли пожежі на електропідстанціях
22 липня 2026, 11:28
У Херсоні російський дрон влучив у маршрутку: поранений водій
22 липня 2026, 11:14
Через обстріли без світла залишаються споживачі у восьми областях – Міненерго
22 липня 2026, 10:56
На кордоні з Польщею митники вилучили партію техніки на 800 тис. грн
22 липня 2026, 10:45
Вбив після конфлікту та сховав тіло в кюветі: на Львівщині затримали підозрюваного
22 липня 2026, 10:36
У Києві на Оболоні пʼяний чоловік влаштував стрілянину в супермаркеті
22 липня 2026, 10:28
На Хмельниччині водій маршрутки домагався 12-річної дівчинки
22 липня 2026, 10:14
На Харківщині троє дітей впали у річку: 11-річна дівчинка загинула
22 липня 2026, 09:59