UA | RU
07 липня 2020, 10:48 49

Призначення Мураєвої у Харківську ОДА лобіює Кернес - ЗМІ

Кернес намагається розширити свій вплив на область і наростити електоральний капітал за рахунок "Слуг народу"
Кернес намагається розширити свій вплив на область і наростити електоральний капітал за рахунок "Слуг народу"

За можливим призначенням Валерії Мураєва заступником голови Харківської ОДА стоїть мер Харкова Геннадій Кернес.

Про це пише видання "Дело", передає Regionews.

Плани призначення проросійського політика Валерії Мураевой віце-губернатором Харківщини підтримує і сам глава ОДА Олексій Кучер, але просуває її, в першу чергу, мер Харкова Геннадій Кернес, який має свої зв'язки в Офісі президента", - пише видання.

Журналісти нагадують, що саме Кернес просував Мураєву у перші заступники голови облради в лютому цього року, а сама Мураєва зізнавалася, що "безумовний симпатик Геннадія Адольфовича Кернеса. Причому так було задовго до того, як "Харків" і "Кернес" стали нероздільними".

Кернес відверто зневажає главу ОДА Олексія Кучера, але більше формально з ним не конфліктує, щоб не дратувати Офіс президента, однак, у вигляді Мураєвої намагається завести в адміністрацію свого "троянського коня". Валерія Мураєва не тільки допоможе Кернесу контролювати процеси в області, а й повинна зробити все, щоб Кернес без зайвих перешкод став знову мером, а його політичний блок домінував і в місті, і в області. Робитися це буде, як завжди для Кернеса, на хайпі", - пише видання.


"Дело" зазначає, що Валерія Мураєва має репутацію проросійського політика, не соромиться в антиукраїнських висловах і пов'язана по лінії батька Олега Таранова і колишнього чоловіка Євгена Мураєва з прем'єром-втікачем Миколою Азаровим. Плани призначити Мураєву віце-головою ОДА вже викликали протести проукраїнських активістів.

Область таким чином занурюється в пучину політичних протистоянь, мітингів і протестів: патріотичні сили, безсумнівно, будуть намагатися перешкодити проросійському реваншу, винуватим за дестабілізацію ситуації вважатимуть президента Зеленського. Несподіваними і неприємними для влади можуть виявитися результати осінніх місцевих виборів: електорат стараннями Кернеса поляризується і це буде означати серйозний відтік виборців від "Слуг народу" або до проросійських сил, або до патріотичних", - пише видання.

Крім того, посилення впливу Кернеса в області буде автоматично означати і зміцнення позицій Ігоря Коломойського, з яким у мера Харкова і без того досить хороші стосунки, додають журналісти.

Нагадаємо, вчора голова ХОДА Кучер направив на погодження в Офіс президента кандидатури двох заступників. На посаду першого заступника голови ХОДА Кучер планує призначити Тетяну Єгорову-Луценко, а на посаду заступника з гуманітарних питань - Валерію Мураєву.

Читайте більше новин на нашому телеграм-каналі
Підписуйтесь на RegioNews