UA | RU
18 березня 2020, 10:39 13

Викрито корупцію на заводі "Електроважмаш" на 13,7 млн грн

Детективи НАБУ викрили п’ятьох осіб на організації корупційної схеми, через яку державне підприємство "Завод "Електроважмаш" втратило 13,7 млн грн
Детективи НАБУ викрили п’ятьох осіб на організації корупційної схеми, через яку державне підприємство "Завод "Електроважмаш" втратило 13,7 млн грн
Фото: НАБУ

Про це повідомляє Regionews з посиланням на прес-службу НАБУ.

17 березня 2020 року цим особам повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України.

Йдеться про двох заступників директора ДП "Завод "Електроважмаш", начальника управління заводу, кінцевого бенефіціара чеської компанії та директора чеської компанії.

Як встановило слідство, у 2017 році посадовці ДП "Завод "Електроважмаш" за посередництва підконтрольної їм компанії, зареєстрованій у м. Прага (Чеська Республіка), організували продаж запасних частин компанії в Литовській Республіці.

Ті запчастини, які "Електроважмаш" продав чеській компанії за 600,3 тис. євро, остання перепродала литовській за майже вдвічі більшою ціною — 1,22 млн євро. В результаті ДП "Завод "Електроважмаш" недоотримало 13,7 млн грн, що підтверджено експертизами.

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ здійснюють від листопада 2017 року. Це — третя корупційна схема на "Електроважмаші".

У 2014-2015 рр, держпідприємство продало виготовлений ним електродвигун фактично за собівартістю (1,39 млн дол. США ) компаніям із ознаками фіктивності, а ті перепродали його до Республіки Казахстан — за ринковою ціною у 3 млн дол. США. В результаті, держпідприємству завдано шкоду у 37,2 млн грн. Розслідування цієї схеми закінчили в грудні 2016 року. Відтоді ця справа за обвинуваченням колишнього заступника директора "Електроважмашу" у зловживанні службовим становищем слухається в суді.

Ще трьох посадовців цього ж держпідприємства викрили на отриманні 37 тис. дол. США неправомірної вигоди за продаж готової продукції відповідно до укладеного договору. Розслідування цієї справи також закінчено, і на початку 2018 року її скеровано до суду.

Раніше повідомлялося на Харківщині співробітники Служби безпеки України викрили масштабне привласнення коштів державного підприємства "Укрбургаз", що входить до структури Укргазвидобування.

Читайте більше новин на нашому телеграм-каналі
Підписуйтесь на RegioNews