UA | RU
15 березня 2020, 22:32

Екзитполи назвали переможницю на довиборах на Харківщині

За даними опитувань на виході з виборчих дільниць на 179 окрузі, що на Харківщині, перемагає самовисуванка та колишня очільниця Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична
За даними опитувань на виході з виборчих дільниць на 179 окрузі, що на Харківщині, перемагає самовисуванка та колишня очільниця Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична
Фото: скрін відео тееграм-каналу Веха

Голосування розпочалося в неділю, 15 березня о 8:00 і тривало до 20:00. За мандат на окрузі змагалось 40 кандидатів, пише RegioNews.

Відео: Йде підрахунок голосів. Ось так, сокирою, "гасять" невикористані бюлетені

За даними екзит-полу, проведеного громадською організацією "Центр громадських опитувань", з величезним відривом також перемагає ексочільниця Харківської ОДА:

  • за Юлію Світличну проголосували 74,7%;

  • за Вікторію Пташник від "Європейської солідарності" – 7,5%;

  • за Валентина Захарова ("Блок опозиційних сил") – 4,2%;

  • за Тетяну Єгорову-Луценко (самовисування) – 3,9%;

За даними екзит-полу ВГО "Передові правові ініціативи" (опитано 4 763 виборців на виході із 57 виборчих дільниць), перша трійка виглядає наступним чином:

  • Світлична Юлія (самовисування) – 71,28%

  • Пташник Вікторія ("Європейська Солідарність") – 10,98%

  • Єгорова-Луценко Тетяна (самовисування) – 7,41%.

Про порушення на виборах

На деяких дільницях 179 округу на Харківщині спостерігачі від громадських організацій зафіксували низку порушень. На окремих дільницях діяли провокатори, сіяли паніку щодо коронавірусу. Зокрема, на дільницю № 631020 прийшли люди, які не представились, але робили зауваження членам виборчих комісій про нібито відсутність на них медичних масок.

На території ринку у Краснограді невідомі розповідали виборцям, що в Україні карантин, а вибори на окрузі скасовано.

Також КВУ фіксувала незначні організаційні проблеми в окрузі: зокрема, неналежну організацію документообігу між ОВК та ДВК (дільниці № 631042 і № 631000) та недостатню кількість скриньок.

Спостерігачі помітили випадки видачі бюлетенів одним членом комісії, спроби заздалегідь заповнити виборчу документацію, а також наявність агітаційних матеріалів у невідведених для агітації місцях у день голосування.

На виборах вжили заходи на фоні карантину через коронавірус

Дільниці продезінфікували, а члени виборчих комісій працювали у масках. Їх також просили систематично провітрювати приміщення дільниці, а у разі скупчення людей – рекомендувати виборцям чекати своєї черги на вулиці. ЦВК вимагала від Харківської ОДА розмістити у кабінках для голосування антисептики та маски для виборців.

Довідка. 13 грудня ЦВК призначила на 15 березня 2020 року проміжні вибори народного депутата України в ОВО № 179 Харківської області. Таке рішення ухвалено через дострокове припинення повноважень нардепа від "Слуги народу" Олексія Кучера, якого обрали по виборчому округу № 179 у Харківській області. Пізніше він очолив Харківську область.

До меж цього округу входять: місто Лозова, Зачепилівський, Кегичівський, Красноградський, Лозівський та Сахновщинський райони. Загалом, за попередніми підрахунками, у вказаних виборах мали взяти участь майже 147 тисяч виборців.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook