UA | RU
30 квітня 2021, 18:19

У Києві викрили підпільні обмінники зі щомісячним обігом у мільйон доларів

Клієнтами ділків були тіньові комерсанти, зокрема зі сфери грального бізнесу та шахрайських колцентрів
Клієнтами ділків були тіньові комерсанти, зокрема зі сфери грального бізнесу та шахрайських колцентрів
Фото з відкритих джерел

Кіберфахівці Служби безпеки України заблокували у Києві роботу мережі підпільних обмінників. Ділки щомісяця незаконно конвертували через заборонені електронні валюти понад 1 мільйон доларів.

Про це йдеться на сайті СБУ, передає RegioNews.

У ході досудового слідства встановлено, що так звані пункти обміну електронних валют протягом тривалого терміну використовувалися зловмисниками для операцій з криптовалютами і електронними грошима. Банківські картки були оформлені на підставних осіб, а гаманці заборонених електронних валют – на громадян РФ, паспортні дані яких було придбано в "DarkNet". Клієнтами ділків були тіньові комерсанти, зокрема зі сфери грального бізнесу та шахрайських колцентрів.

За даними СБУ, електронні кошти використовувались спецслужбами низки країн для анонімізації оплат за протиправні дії на шкоду державній безпеці України та фінансування замовних псевдопротестних акцій.

Під час проведення обшуків за адресами адміністрування підпільних пунктів обміну у Солом’янському, Голосіївському та Деснянському районах столиці правоохоронці вилучили: комп'ютерну техніку та мобільні пристрої, з яких здійснювалась підтримка клієнтів, а також незаконні обмінні операції із забороненими російськими електронними валютами; велику кількість готівки на понад 3 млн у гривневому еквіваленті, - йдеться в повідомленні.

Наразі одному з організаторів вказаної протиправної схеми слідчі СБУ повідомили про підозру за ст. 200 (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення) Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до протиправної діяльності.

Як повідомлялося, в Одесі викрили масштабний конвертцентр: через "скрутки" ПДВ держбюджет втратив сотні мільйонів. "Обслуговувались" у конвертаційному центрі десятки потужних агропромислових підприємств.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram