UA | RU
30 квітня 2021, 11:41

Поширювали антиконституційні заклики: СБУ викрила мережу інтернет-агітаторів

Матеріали для своїх "статей" зловмисники брали з пропагандистських інтернет-видань РФ
Матеріали для своїх "статей" зловмисники брали з пропагандистських інтернет-видань РФ
Фото: СБУ

Кіберфахівці СБУ заблокували діяльність розгалуженої мережі агітаторів, які поширювали через інтернет інформацію на шкоду державній безпеці України. Зловмисники намагалися штучно дестабілізувати ситуацію в різних регіонах країни напередодні травневих свят.

Як передає RegioNews, про це повідомляє пресцентр СБУ.

Так, у Києві викрито уродженця Донецької області, який публічно закликав до захоплення державної влади, а також агітував приєднуватись до лав незаконних збройних формувань в ОРДЛО. Свої "публікації" він розміщував на декількох акаунтах у соціальних мережах.

Наразі йому повідомлено про підозру за ст. 2 ст. 109 (публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади) Кримінального кодексу України.

Крім того, двом інтернет-агітаторам з Чернігівської та Волинської областей слідчі органів безпеки повідомили про підозру за ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) ККУ. Зловмисники агітували до дій, спрямованих на зміну меж державного кордону України.

Також за матеріалами СБУ судом визнано винними у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 110 і ч. 2 ст. 109 Кримінального кодексу України, двох пропагандистів з Волині та Сум. Встановлено, що вони розповсюджували в мережі Інтернет публікації із антиконституційними закликами. Матеріали для своїх "статей" зловмисники брали з пропагандистських інтернет-видань РФ та сайтів незаконних збройних формувань.

Раніше повідомлялось, що СБУ припинила діяльність фейкової "сільської ради" на Миколаївщині.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
23 березня 2026
Ставка на ВПО: як переселенці допомагають розвитку громад
У спробах зберегти міста та села від запустіння і вимивання цінних кадрів, деякі регіональні адміністрації зробили ставку на внутрішніх переселенців
20 березня 2026
Бізнес на війні. Як на схемах у ВЛК формується нова "еліта"
Українська армія страждає від нестачі рук на фронті, а в тилу країна захлинається від схем при військово-лікарських комісіях
13 березня 2026
Світло для Буковеля. Як "донецькі" освоюють Прикарпаття
Після російських ударів по енергетиці Україна шукає нові джерела генерації. Один із найбільших вітрових проєктів планують збудувати в Карпатах. Але він вже викликає питання
09 березня 2026
Економія на людях: з якими реаліями медицини стикаються жителі регіонів
Кількість фахівців у медичній сфері в Україні за десять років скоротилася в рази. Продовжують масово закриватися заклади охорони здоров'я, особливо у сільській місцевості де місцева влада не має доста...
Схема на мільйони: через фіктивні борги у Запоріжжі привласнювали квартири померлих
25 березня 2026, 08:19
В Івано-Франківську внаслідок ворожого удару загинули військовий та його донька
25 березня 2026, 08:07
На Сумщині через ворожі атаки постраждали п’ятеро людей, серед них двоє поліцейських
25 березня 2026, 08:06
Вісім років брехні: як Захід підготував світ до Третьої світової війни
25 березня 2026, 07:56
Запорізька область під масованим вогнем: 860 ударів за одну добу
25 березня 2026, 07:48
У Чернігові та районі через атаку на енергооб'єкт знеструмлені 150 тисяч абонентів
25 березня 2026, 07:37
Росіяни знову вдарили по Полтавщині: пошкоджені будинки
25 березня 2026, 07:28
Росіяни обстріляли житловий сектор на Одещині: загинула людина
25 березня 2026, 07:24
Українські бійці ліквідували за добу понад 1200 окупантів – Генштаб
25 березня 2026, 07:15
Наслідки атаки по Вінниці: загинула людина, ще 13 поранені, пошкоджено будинки
25 березня 2026, 07:09