UA | RU
28 липня 2020, 14:50 263

Соломаха Сергій

Міський голова Миргорода
Міський голова Миргорода

Народився 25 травня 1961 року у селищі Комишня Миргородського району Полтавської області.

Профіль у Facebook

Освіта

1983 р. – закінчив Полтавський державний педагогічний інститут ім. В.Г. Короленка. Спеціальність — вчитель біології.

2006 р. – закінчив Інститут післядипломної освіти Полтавської державної аграрної академії. Спеціальність — менеджер організації.

Кар’єра

1983 р. – вчитель хімії у Червонозаводській середній школі Лохвицького району Полтавської області.

1983 – 1985 рр.  – служба у Збройних Силах.

1985 – 1990 рр. – вчитель  хімії у Миргородській СШ № 9.

1990 – 2000 рр. – заступник директора школи у Миргородській СШ № 9.

2000 р. — завідуючий методичним кабінетом у Миргородському міському відділі освіти.

2000 – 2001 рр. – головний спеціаліст у Миргородському міському відділі освіти.

2001 – 2002 рр. – заступник начальника відділу освіти Миргородської міськради.

2002 – 2010 рр. – заступник  Миргородського міського голови.

2010 – 2020 рр.  – Миргородський міський голова.

Політичний бекграунд

2006 р.  – почалася політична кар`єра Соломахи, коли його як безпартійного самовисуванця обрали до Миргородської міської ради. Того ж року він балотувався до обласної ради за списком партії Литвина, але до ради не потрапив.

2010 р. – Соломаху обрали до міської ради, але вже за списком від Партії регіонів. Тоді ж він уперше переміг у мерських перегонах. Офіційно до Партії регіонів Соломаха вступив у 2012 році.

2015 р. – Соломаха знову пройшов до міської ради і вдруге став мером, але уже від партії "Європейська солідарність". За нього віддали свої голоси 56,3% виборців. Його найближчий конкурент Анатолій Вороновський зібрав лише 18,8% голосів.

2020 р. - на місцевих виборах обраний міським головою Миргорода. За нього проголосували 56,28% виборців. 

Рейтинги

У 2017 році потрапив до 20-ки мерів-інноваторів України за версією "Української правди" та Міжнародного саміту мерів.

Сім`я

Цивільна дружина – Вікторія Кічайкіна, працює в одній зі шкіл Миргорода.

Декларація

Згідно з декларацією Сергія Соломахи за 2019 рік, яку він подав до НАЗК, мер не має власного житла. На цивільну дружину Вікторію Кічайкіну зареєстровані дві квартири  Миргороді (57 м кв та 36.7 м кв), які задекларував Соломаха.

Соломаха також задекларував гараж на 26 м кв у Миргороді, яким володіє громадянкаТаісія Поліщук.

Сергій Соломаха є власником автомобіля Skoda Octavia A7 Combi, 2018 року випуску.

За основним місцем роботи Соломаха отримав 909,7 тис грн зарплати. Його цивільна дружина отримала 158,6 тис грн зарплати в школі.

На банківських рахунках мер Миргорода має 581,5 тис грн. Вікторія Кічайкіна на рахунках у банку має 26,7 тис грн, а готівкою зберігає 100 тис грн.

Скандали

Найбільший скандал у мерії Миргорода за час керівництва Соломахи пов`язаний із його заступником.  У 2018 році військова прокуратура Полтавського  гарнізону Центрального регіону України до суду скерувала обвинувальний  акт  відносно  заступника міського голови Миргородської міської ради, якого звинуватили у корупції.
16.04.2018 на офіційному сайті військової прокуратури Центрального регіону України було розміщено інформацію про затримання заступника Миргородського міського голови. Вказаний посадовець передав 300 доларів США неправомірної вигоди майору поліції, начальнику міжрайонного відділу Управління захисту економіки Нацполіції в Полтавській області. Призначення переданих грошей - вирішення питання щодо не складання протоколу про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, за яким він намагався звільнити свого родича, одного з керівників комунальних підприємств, від кримінальної відповідальності.

2016 р. – кримінальну справу відкрили проти самого Соломахи. Службова недбалість "енергоефективного" мера Миргорода коштувала міському бюджету 1,3 млн грн. Тоді закуплені 1,8 тисяч тон соломи, яка повинна була використовуватися для опалення в новій котельні, просто згнили.

ГУ Національної поліції в Полтавській області проводило досудове розслідування у кримінальному провадженні за статтею "службова недбалість", фігурантом якого був мер Миргорода. Про це сказано в ухвалі слідчого судді Жовтневого районного суду міста Полтави від 1 листопада 2016 року.

"Досудовим розслідуванням установлено, що 27.07.2015 року міський голова м. Миргород, Полтавської області ОСОБА_4 … прийняв на зберігання від ФОП "ОСОБА_5." солому пшениці врожаю 2015 року … в кількості 1764 тони на загальну суму 1 млн 323 тис грн. для використання у якості сировини комунальної теплоенергетики. Однак у зв'язку з службовою недбалістю … вказана солома, внаслідок зберігання на відкритому повітрі…, втратила свої споживчі характеристики та стала непридатна для використання, що заподіяло тяжкі наслідки", - сказано в документі.

І це все при тому, що наприкінці 2015 року в рамках проекту USAID в Миргороді відбулося відкриття комбінованої котельні, яка працює на соломі, а також презентація повної логістичної інфраструктури зі збирання, транспортування, зберігання та постачання соломи для потреб комунальної теплоенергетики. Як зазначається в документі суду, в цей же час було відкрито центральний склад зберігання тюкованої соломи на території КП "Спецкомунтранс".

Таким чином, в своїх ухвалах Жовтневий районний суд Полтави надав національній поліції дозвіл на проведення огляду та на доступ до речей і документів фігурантів цього кримінального провадження, але воно закінчилося нічим.

 

 


 
Самойленко Олександр
Голова Херсонської обласної ради
Лукашук Микола
Голова Дніпропетровської обласної ради
Шульга Сергій
Голова Кіровоградської обласної ради
Всі досьє »

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram