UA | RU
14 квітня 2021, 11:11 381

Пантелеєв Петро

Заступник голови Київської міської державної адміністрації
Заступник голови Київської міської державної адміністрації

Народився 11 липня 1975 року в Києві.

Профіль у Facebook

Освіта

1997 р. — Київський державний технічний університет будівництва і архітектури, теплогазопостачання, вентиляція та охорона повітряного басейну, інженер-будівельник.

Кар’єра і бізнес

1997 – 2003 рр. — головний інженер ЖЕК–406 Радянського району м. Києва, ЖЕК–1016 Шевченківського району м. Києва.

2003 — 2005 рр. — начальник ЖЕК-1015 Шевченківського району м. Києва.

2005 — 2006 рр.— заступник директора по експлуатації та благоустрою КП по утриманню житлового господарства Шевченківського району, м. Київ.

2006 — 2009 рр. — заступник начальника управління житлово-комунального господарства, начальник управління житлово-комунального господарства; начальник відділу регулювання житлово-комунального господарства Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації.

2009 — 2010 рр. — заступник голови Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації.

2010 — 2012 рр. — заступник начальника Головного управління — начальник управління експлуатації житлового фонду Головного управління житлового господарства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Липень — листопад 2012 р. — заступник начальника Головного управління — начальник управління енергоефективності Головного управління енергетики, енергоефективності та енергозбереження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

2012 — 2014  рр.— начальник управління розвитку та реформування житлово-комунальної інфраструктури Департаменту житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Квітень — серпень 2014 р. — голова Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації.

У вересні 2014 року призначений на посаду заступника голови Київської міської державної адміністрації.

Політичний бекграунд

Петра Пантелєєва пов'язують з Віктором Пилипишиним - колишнім головою Шевченківського району Києва.

На виборах 2008 року до Київради 6-го скликання Петро Пантелєєв безуспішно балотувався під №37 за списком Блоку Литвина разом з Віктором Пилипишиним, тодішнім головою адміністрації Шевченківського району Києва. Пантелєєв був одним з керівників "пилипишинської" організації "Кияни передусім!", яка активно використовувалася на виборах для просування багаторічного хазяїна центрального району столиці.

У 2009 — 2010 рр. – був заступником саме Віктора Пилипишина - тодішнього голови Шевченківської райдержадміністрації Києва.

2012 — 2014 рр. – очолював Управління КМДА розвитку і реформування ЖКГ у при  Леонідові Черновецькому і Олександрові Попові.

Сім’я

Одружений, разом з дружиною Ольгою виховують трьох дітей – сина Олександра і дочок Марію та Софію.

Декларація

Відповідно до щорічної декларації за 2020 рік,  Пантелеєву від 2008 року належить квартира площею 61,1 кв. м у Києві, його дружині – 25% квартири 94 кв. м у Боромлі на Сумщині і 25% 82-квадратної квартири у Києві, якою мають право користування усі члени родини. Також минулоріч Петро Пантелеєв отримав у власність житловий будинок площею 102,3 кв. м у Баришівці на Київщині і земельну ділянку 874 кв. м там же.

Дружина чиновника має у власності автомобіль AUDI Q7 2016 року випуску, а чоловік ним користується. Також дружина є кінцевим бенефеціаром ТОВ "МАЛЕНЬКЕ КУРЧАТКО" і має право власності на торгову марку чи комерційне найменування.

За основним місцем роботи в КМДА Пантелеєв заробив минулого року 750 181 грн.

Його дружина отримала 76 644 матеріальної допомоги, 16 612 грн страхових виплат від ПАТ "Страхова компанія "ВУСО" і 1 627 грн процентів від "ПриватБанку". Ще від "ПриватБанку" вона отримала 994 грн "інших доходів",

Петро Пантелеєв задекларував два подарунки у негрошовій формі на суму 1 207 157 грн та 123 731 грн від Пантелеєвої Галини Іванівни. Саме стільки коштують, відповідно до декларації, житловий будинок і земельна ділянка, власником яких чиновник став минулоріч. Очевидно, що це подарунок від близької родички.

Пантелеєв зберігає кошти в "Ощадбанку" - 124 011 грн, його дружина у "ПриватБанку" - 2 083 грн. Готівкою у подружжя $33 тис., 7 тис. євро, 210 тис. грн.

Скандали

У 2015-му, після того, як Пантелеєв обійняв посаду заступника голови КМДА, на сайті Президента була зареєстрована петиція "Надати звання "Героя України" Пантелеєву Петру Олександровичу Заступнику голови Київської міської державної адміністрації". У тексті петиції, автором якої вказаний "Игорь Юрьевич Троицкий",  зазначалося: "За активну трудову участь у розвиток міста Київа, Заступнику голови Київської міської державної адміністрації Пантелеєва Петро Олександровича Надати звання "Героя України". Петиція набрала "аж" 4 голоси "за" і відповідно не була підтримана.

На посаді заступника мера Києва Петро Пантелеєв декілька разів опинявся у центрі корупційних скандалів. Зокрема, у 2019-му співзасновник громадської організації "Кияни об’єднуємось” Володимир Бондар заявив, що завдяки своїй "кишеньковій кампанії" ТОВ "Енерго-Інвест", яке очолював Сергій Фіщук, Петро Пантелеєв монополізував підряди в ЖКГ Києва. Про це Бондар написав на своїй сторінці в Facebook. Він також звинуватив заступника Кличка у тому, що з ТОВ "Енерго-Інвест" співпрацює ряд столичних КП, роботу яких курує Пантелеєв. Найбільше грошей "Енерго-Інвест" отримує від КП "Київтеплоенерго" – загалом понад сто мільйонів гривень.

За словами Бондара, "Енерго-Інвест" заздалегідь отримує інформацію про майбутнє проведення тендерів, але потенційних учасників не пускають до огляду об’єктів, що автоматично робить "Енерго-Інвест" безальтернативним переможцем. Через це вартість виконання робіт є завищеною, а щоб це не впадало в очі, через Prozzoro один тендер ділять на декілька частин. Активіст запевняє, що прибуток "фірмачів" становить 40-60% від суми тендеру.

Побічно дані про корупційну діяльність Пантелєєва підтверджували дані його декларації. Так, він у 2018-му виявився багатшим за мера Києва Віталія Кличко. Його середня зарплата у 2018-му перевищила 53 тисячі гривень на місяць, побила рекорд серед його колег по КМДА і в кілька разів перевищила розміри середньої зарплати по країні. Також з невстановленої причини, зарплата Пантелєєва лише за рік відразу ж зросла на 100 тисяч гривень.

ЗМІ розповіли і про інші корупційні схеми, до яких причетний заступник голови КМДА. В обов'язки Петра Пантелеєва входить координація роботи Департаменту житлово-комунальної інфраструктури, міського благоустрою та інспекція самоуправлінського контролю.

Видання АНТИКОР зазначає, що нещодавно було проведено журналістське розслідування, в результаті якого з'ясувалося, що заступник голови КМДА Петро Пантелеєв нібито усував пошкодження теплових мереж на перехресті вулиці Саксаганського і Руставелі, розповідаючи журналістам, що причиною пошкодження стали бродячі електрохвилі. В цей час – Бінд (директор "Київських теплових мереж") подавав тепло в новобудови, які не були введені в експлуатацію, за 10000 USD/будинок.

Видання зазначає, що погіршення ситуації відбулося і в ЖКІ КМДА, де керує людина Пантелеєва – Дмитро Науменко. Також у координації у Пантелеєва знаходяться підприємства, якими керує якийсь Ярослав Мусієнко – "Київбудреконструкція", а також Олег Котляренко - "Київжитлоспецексплуатація". Якщо у тендері беруть участь компанії не з орбіти Пантелеєва, то тендер постійно переноситься, поки не виграє наближена компанія.

 

 


 
Скакун Олександр
тимчасово виконуючий обов'язки голови Харківської обласної державної адміністрації
Гунько Наталія
Голова Київської обласної ради
Говорова Олена
Заступник голови Київської міської державної адміністрації
Всі досьє »

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram