UA | RU
15 жовтня 2020, 10:28 114

Коваленко Анна

Голова Чернігівської обласної державної адміністрації

Анна Коваленко народилася  5 травня 1991 року в м. Буча, Київської області.

Сторінка Анни Коваленко у Facebook.

Освіта

2013 р. — здобула ступінь Магістра театрознавства у Київському університеті театру кіно і телебачення.

Прослухала курс "Військове командування та гуманітарне право" Женевського центру політики безпеки[en] (GCSP) в Женеві, Швейцарія.

Аспірантка Національної академії державного управління при Президентові України за спеціальністю "Публічне управління". Дисертаційне дослідження "Демократичний цивільний контроль над розвідкою і контррозвідкою в Україні".

Кар`єра

2008 – 2013 рр. — журналістка, авторка та ведуча програм (ТРК "Радіо ЕРА", ТРК УкрлайфТВ, телеканал СТБ).

2009 – 2020 рр. — заступниця директора зі зв'язків із громадськістю Видавничого дому "Антиквар". Організаторка культурних проектів в Україні, Франції та Португалії.

2010 р. — виконавча директорка ГО "Асоціація Європейських Журналістів. Українська секція".

2014 – 2020 рр. — сотниця 39-ї сотні Самооборони Майдану (з 03.2014 Голова всеукраїнської ГО "39 жіноча сотня Самооборони Майдану").

2014 р. — радниця Міністра оборони України Михайла Коваля та Міністра оборони України Валерія Гелетея.

2014 – 2015 рр.  — радниця Міністра оборони України Степана Полторака.

Як радниця міністрів оборони створювала Центр координації оперативної допомоги українській армії, а також гарячу лінію для налагодження зв'язку та координації між блокпостами та волонтерами. Організовувала чисельні заходи з налагодження комунікації між апаратом МО, волонтерами, громадськістю та іншими державними органами. Брала участь у розробці програм реформування міністерства оборони та організації співпраці з НАТО, ОБСЄ, посольствами Канади та Норвегії. 

2014 – 2015 рр. — радниця Міністра інформаційної політики України Юрія Стеця. Як радниця міністра інформаційної політики працювала у складі комісії з відновлення телевізійного мовлення у зоні АТО.

2019 – 2020 рр. — заступник Керівника Офісу Президента України.  

З 22 квітня 2020 року - заступник Міністра розвитку громад та територій України.

Нагороди

Наказом Міністра МВС була нагороджена бойовою зброєю — пістолетом "Форт-17".

Громадська діяльність

2015 – 2020 рр. — координаторка ГО "Антикорупційний рух України" (разом с В. Наливайченко, Е. Фірсовим, С. Носенко).

Керувала проєктом "Стратегічне лідерство: система безпеки та оборони України" у Києво-Могилянській бізнес-школі (KMBS). Працювала експерткою Інституту Джорджа Кеннана, Wilson Center, (м. Вашингтон, округ Колумбія, США).

Радниця голови Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України. Консультантка парламентського Комітету з питань оборони та безпеки України. Членкиня клубу дипломатичного представництва офісу зв'язку НАТО в Україні "Жінки на чолі реформ".

Політичний бекграунд

30 листопада 2013 р.  — Анна Коваленко брала участь в акціях протесту на Євромайдані ще до силового розгону студентів. Спочатку робила щогодинні включення для "Радіо Ера", потім взяла участь у патрулюванні  Майдану та прилеглих територій. Брала участь у розробленні плану оборони адміністративних будівель від штурму силовиків. Згодом стала заступником сотника 11-ї сотні Самооборони. 

У середині січня 2014 року організувала та очолила 39-ту жіночу сотню Самооборони Майдану. На час створення сотня налічувала понад 150 учасників. На цей час 39 сотня перетворена у всеукраїнську громадську організацію "Жіноча сотня", в якій близько двох тисяч членів.

2014 р. —  брала участь у виборах до ВРУ як кандидатка-самовисуванка по 206-му виборчому округу (м. Чернігів). ЦВК відмовила Коваленко у реєстрації з формального приводу і цю відмову довелося скасовувати через суди двох інстанцій. З цієї причини у Коваленко залишилося всього два тижні для ведення передвиборної агітації. Незважаючи на це, вона набрала 9 % голосів (друге місце після чинного мера Чернігова  Владислава Атрошенка).

2019 р. —  кандидатка у народні депутати від партії "Слуга народу" на парламентських виборах 2019 року, № 35 у списку. Безпартійна. Була обрана депутатом, але згодом склала повноваження, ставши натомість заступником керівника Офісу президента. Член Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

За словами самої Коваленко, приєднатися до "Слуг народу" їй запропонував Дмитро Разумков.

"Я так розумію, що йому мене рекомендували професійні кола. Партія шукала експерта з питань нацбезпеки й оборони. Оскільки ідеологія партії - залучати нове покоління і молодих людей, то запропонували мене", - розповідає Коваленко.

Сім`я

Про особисте життя Анни Коваленко нічого не відомо, у її декларації теж не зазначено жодних членів родини. Щаправда, одразу після її призначення на посаду голови Чернігівської  ОДА у ЗМІ з'явилася інформація, що Анна Коваленко – дружина Головнокомандувача Збройних Сил України Руслана Хомчака.

Декларація

В останній із опублікованих Анною Коваленко декларацій є квартира у м. Буча, зареєстрована на Світлану Чайку (там Коваленко є зареєстрованою, але не проживає). Крім цього, від 2019 року у спільній власності з громадянкою Камілією Скавронською Коваленко має будинок у Клавдієво-Тарасовому Київської області. Крім того, Коваленко вказує право на користування землею у тому ж селі. Цікаво, що земля зареєстрована на ще одну громадянку – Людмилу Таньковську.

Того ж таки 2019-го Коваленко орендувала ще й квартиру у Києві. Інакше кажучи, практично жодної нерухомості, крім частки в будинку, колишня заступниця керівника Офісу президента і радниця чотирьох міністрів не має.

Так само у декларації немає жодних транспортних засобів. Натомість у розділі "Рухоме майно" зареєстровані чотири найменування коштовних ювелірних виробів із невідомою вартістю.

Зарплата Коваленко у ДУСі становила 147,26 тис грн на рік, готівкою Коваленко тримає $50 тисяч. Жодних рахунків в банку в декларації не зазначено.

Скандали

Перед виборами до Верховної ради стала відома завдяки "непереборному бажанню прострелити ногу" своїм нинішнім скандальним однопартійцям Максиму Бужанському та Олександру Дубінському.

Окрім цього висловлювання особливих публічних скандалів за участю Коваленко не зафіксовано, однак багато політиків та експертів вважають її призначення на посаду голови Чернігівської ОДА неоднозначним з огляду на її молодий вік, відсутність досвіду такої роботи, а також те, що її з Черніговом нічого не пов`язує, окрім виборів 2014-го року, а в області не дуже люблять заїжджих керівників.

Коваленко Анна
Голова Чернігівської обласної державної адміністрації
Назаренко Андрій
Голова Кіровоградської обласної державної адміністрації
Сергійчук Сергій
Голова Черкаської обласної державної адміністрації
Всі досьє »