UA | RU
01 листопада 2025, 09:17

Кобзар Артем Миколайович

В.о. мера Сум, секретар Сумської міськради
В.о. мера Сум, секретар Сумської міськради

Профіль у Facebook  

Профіль у Instagram

Канал у Telegram

Народився 6 серпня 1982 року в Сумах.

Освіта

У 2009 році закінчив Сумський національний аграрний університет за спеціальністю "Облік і аудит". У 2021 році закінчив Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти за спеціальністю "Менеджмент".

Карʼєра

У жовтні 2023 року Кобзаря обрали секретарем Сумської міської ради, після чого він почав виконувати обов’язки міського голови.

На місцевих виборах 2020 року Кобзар став депутатом Сумської міської ради восьмого скликання від партії "Слуга народу", залишаючись безпартійним.

У 2019 році став помічником народного депутата Верховної Ради дев’ятого скликання Михайла Ананченка, який також обирався від "Слуги народу".

У тому ж році він працював заступником начальника Служби автомобільних доріг у Сумській області.

З 2002 по 2020 рік Кобзар займався підприємницькою діяльністю у сфері будівництва,

Заснував та очолює громадську організацію "Сумська міська федерація з боротьби вільної".

Скандали

В резонансні публічні скандали не потрапляв, хоча його критикували за сумнівні кадрові рішення.   

Журналісти звернули увагу, що керівництво Сумської міськради витратило понад 600 тис. грн на закордонні відрядження в жовтні цього року. Зокрема 25 жовтня секретар Артем Кобзар, радник міського голови Віталій Жиленко та заступниця директора Департаменту інфраструктури Анастасія Ткачова вирушили у закордонне відрядження до Данії та Швеції.  Орієнтовні витрати з бюджету громади на тижневе відрядження (з 26 жовтня по 1 листопада) трьох чиновників становили 291 380 грн.

Днем раніше – заступниця міського голови Римма Бикова поїхала до ОАЕ (Дубаї) для участі у міжнародних заходах. За документами, на відрядження Римми Бикової передбачено витрати до 324 500 грн, однак вона заявила, що кошти з міського бюджету на її поїздку не витрачались.  Журналісти направили запити до міської ради з проханням надати офіційну інформацію про цілі та результати цих поїздок, а також чи використовувались бюджетні кошти.

Родина

Одружений з Кобзар Лілією Володимирівною. ФОП Кобзар Лілія Володимирівна займається послугами перукарень та салонів краси. Родина виховує трьох доньок.

Статки

В декларації за 2024 рік вказано, що Артем кобзар є співласником квартири 43,7 кв. м, а його дружина володіє нежитловим приміщенням 59,7 кв.м.

У 2024 році Артем Кобзар отримав 752 816 грн заробітної плати. Це приблизно 63 тисячі грн/місяць.

Лілія Кобзар, за даними декларації чоловіка, отримала 680 тис. грн від підприємницької діяльності. Ще 150 тис. грн – її дохід за відчуження рухомого майна.

Готівкою Артем Кобзар мав 210 тис. грн. Ще 760 тис. були у дружини. 5,2 тис. грн секретар міськради зберігав на банківських рахунках.

Власного транспорту, згідно з декларацією, у подружжя немає.


12 травня 2026
Мендель і Карлсон: чому Зеленський сам винен у цьому інтерв'ю
Шостий президент сам, фактично за руку, привів у владу людей, які тепер воюють проти нього
08 травня 2026
Мігранти в Івано-Франківську. Хто зароблятиме рейтинги на новому страху українців
Українські праворадикальні політики отримали свій шанс завдяки війні
01 травня 2026
Шкільна битва в Тернополі. Чому ця кров – не остання
Правоохоронці звертають увагу на наслідок, а не на причину, а у школі, схоже, як завжди, нічого не помічали
28 квітня 2026
Боротьба за роботу в умовах обстрілів: що відбувається із зайнятістю в прифронтових регіонах
Людям, які живуть поблизу зони бойових дій, крім частих обстрілів доводиться стикатися зі свавіллям в питаннях зайнятості з боку управлінців та чиновників
За 3 500$ обіцяв "тихе місце": у Києві викрили схему з переведенням військового
18 травня 2026, 12:46
Швидкого завершення війни в Україні не буде: прогноз експерта
18 травня 2026, 12:27
Закопав у лісосмузі після сварки: на Одещині затримали чоловіка за вбивство товариша
18 травня 2026, 12:17
На Львівщині зростає захворюваність на грип та ГРВІ: 72 людини госпіталізовані
18 травня 2026, 11:58
В Україні створили власну КАБ із бойовою частиною 250 кг
18 травня 2026, 11:57
Вперше в історії: збірну України з футболу очолив іноземний тренер
18 травня 2026, 11:46
Через нічну атаку РФ Укрзалізниця змінила маршрути низки поїздів
18 травня 2026, 11:36
Росіяни вдарили безпілотником по центру Богодухова на Харківщині: є поранені
18 травня 2026, 11:20
Андрій Єрмак вийшов із СІЗО після внесення багатомільйонної застави
18 травня 2026, 11:07
На Львівщині у ДТП з мікроавтобусом постраждав 17-річний мотоцикліст
18 травня 2026, 10:58
 
Єрмак Андрій Борисович
Колишній керівник Офісу президента України
Міндіч Тимур Михайлович
Друг президента Зеленського, співвласник "Кварталу 95" та бізнесмен, підозрюваний у масштабній корупції
Київець Олена Валеріївна
Народна депутатка України
Всі досьє »