UA | RU
12 липня 2020, 10:47 178

Качура Олександр

Керівник Кримської республіканської організації партії "Слуга народу"

Народний депутат України від партії "Слуга народу". Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Є членом громадської ради при Міністерстві юстиції України, а також входить до експертної ради Верховної Ради з питань внесення змін до кримінально-процесуального кодексу України. До набуття повноважень народного депутата був адвокатом партії "Слуга Народу" та компанії "Квартал 95".

Народився 18 серпня 1990 р. у м. Конотоп, Сумської області, проживає в місті Києві.

Особистий профіль у Facebook.

Офіційний профіль у Facebook.

Профіль у Wikipedia.

Освіта

Має три вищих освіти, є кандидатом юридичних наук.

2012 р. – закінчив Міжнародний університет фінансів по спеціальності "Міжнародний менеджмент управління".

2013 р. – закінчив з відзнакою Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" за спеціальністю "Правознавство".

2015 р. – закінчив філософський факультет Київського університету ім. Шевченка за спеціальністю "Політологія".

2016 р. – отримав ступінь кандидата юридичних наук, захистивши дисертацію кандидата юридичних наук в Науково-дослідному інституті інформатики і права НАН України.

Кар’єра і бізнес

З 2012 року займається приватною юридичною практикою в Києві.

У 2017 році заснував власну адвокатську фірму Kachura Lawyers.

Адвокатська фірма Kachura Lawyers представляла інтереси артиста Олега Винника, RS music, бізнесмена та мера Глухова Мішеля Терещенка, ексміністра оборони Анатолія Гриценка.

В 2018 році визнаний Асоціацією адвокатів кращим адвокатом України і отримав нагороду "Адвокат року-2018".

Після старту президентської кампанії Володимира Зеленського стало відомо, що Олександр Качура є адвокатом партії "Слуга народу".

Політичний бекграунд

З 29 серпня 2019 - народний депутат України 9-го скликання. Заступник голови Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, заступник члена Постійної делегації в Парламентській асамблеї ОБСЄ.

12 грудня 2019 увійшов до складу міжфракційного об'єднання "Гуманна країна", створеного з ініціативи UAnimals для популяризації гуманістичних цінностей та захисту тварин від жорстокості.

Входить до експертної ради Верховної Ради  з питань внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України.

З червня 2020 р. -- керівник кримської республіканської організації партії "Слуга народу".

Сім'я

Одружений, дружина Качура Катерина Олександрівна. Виховують доньку Злату.

Декларація

Згідно з декларацією, Олександр Качура володіє будинком площею 92,6 м кв та трьома квартирами загальною площею 138,8 м кв.

Пересувається нардеп на двох автомобілях: Mazda CX-5 2018 року та Nissan Leaf 2012 року.

На рахунках у банках депутат зберігає 26 тис 831 грн. На попередньому місці роботи Качура заробив 34 тис 580 грн. У Верховній Раді депутат заробив 172 тис 277 грн і ще 22 тис 300 грн нардеп отримав від партії "Слуга народу", як матеріальне благо з оплати витрат на участь у навчанні.

Дружина Качури від заняття підприємницькою діяльністю отримала 670 тис 721 грн.

Скандали

У 2019 році Тетяна Чорновол заявила, нібито Качура 2013—2014 рр. очолював проросійську партію "Український вибір"Медведчука, також був лідером осередку організації у Солом'янському районі Києва. Чорновол також стверджувала, що в 2015 році він займався юридичним супроводом реєстрації партії Шарія. Олександр Качура ці звинувачення спростував, заявивши, що подав до суду, щоб суд дав належну оцінку її заявам.

Дубінський vs Качура: Дебати кандидатів на крісло мера / Youtube.

Нардеп від Слуги народу Олександр Качура заявив, що Україна повинна "зробити все, щоб українці в Криму не померли від нестачі води".

Олександр Качура вважає, що висловлювання народної депутатки Галини Третьякової про дітей безробітних потрібно розглянути на засіданні фракції "Слуга народу".

Народний депутат фракції "Слуга народу" Олександр Качура повідомив, що Профільний комітет парламенту проголосував за зміни до Виборчого кодексу, згідно із яким було затверджено формат бюлетеню для голосування за відкритими списками під час місцевих виборів.

Качура розповів, що у фракції "Слуга народу" поки що не визначились із кандидатурою, яка б замінила Арсена Авакова на посаді міністра внутрішніх справ.

Президент України Володимир Зеленський під час засідання фракції "Слуга народу" попросив народних депутатів підтримати кандидатуру Сергія Шкарлета на посаду міністра освіти і науки України, повідомив нардеп фракції "Слуга народу".

Депутати від "Слуги народу" пропонують внести зміни до Виборчого кодексу України та знизити прохідний бар'єр на місцевих виборах із 5% до 3% для партій. Ініціатором проекту закону "Про внесення змін до Виборчого кодексу України щодо забезпечення партійного плюралізму при формуванні складу представницьких органів і обранні виборних осіб на місцевому рівні" виступив нардеп від "Слуги народу" Олександр Качура.

Місцеві вибори у 2020 році пройдуть за зміненою системою. Ситуацію з виборами мерів, обласної та районної рад, а також виборами в територіальну громаду прокоментував депутат фракції "Слуга народу" Олександр Качура.

Качура похвалився результатами тесту на поліграфі.

10 законопроектів: нардеп Качура розповів, як впроваджуватимуть "народовладдя" за версією "Слуг народу".

Україна – не Венесуела. Ринок землі потрібен, давайте обговорювати застереження.

Операція "Перезавантаження": як новим правоохоронним органам повернути довіру суспільства.

 

Коваленко Анна
Голова Чернігівської обласної державної адміністрації
Назаренко Андрій
Голова Кіровоградської обласної державної адміністрації
Сергійчук Сергій
Голова Черкаської обласної державної адміністрації
Всі досьє »