UA | RU
19 січня 2025, 14:00

Шахраї, які видавали себе за військових, привласнили 2,5 млн грн донатів на ЗСУ

фото: Нацполіція

Правоохоронці викрили групу шахраїв із Черкащини, які створювали фейкові акаунти в соцмережах і збирали кошти, прикриваючись потребами українських військових. Загальна сума викрадених донатів перевищила 2,5 млн грн. Трьом зловмисникам загрожує до восьми років тюрми

Про це повідомляє Національна поліція України, передає RegioNews.

За даними слідства, шахраї діяли організовано. Вони створювали десятки підроблених профілів у популярних соціальних мережах і використовували фотографії документів справжніх військовослужбовців, знайдені у відкритому доступі.

На фейкових сторінках фігуранти публікували заклики до збору коштів для військових потреб. Насправді всі зібрані гроші використовувалися для особистих цілей.

"Загальна сума, яку вдалося привласнити зловмисникам, становить понад 2,5 млн грн", ― йдеться у повідомленні.

Правоохоронці ретельно відстежили схему руху коштів: від моменту привласнення до їхньої легалізації. Фахівці встановити осіб, які займалися створенням фейкових акаунтів, публікацією оголошень і організацією фінансових потоків.

У ході розслідування оперативники провели обшуки в місцях проживання та реєстрації підозрюваних на території Черкаської, а також Київської областей. У зловмисників вилучили мобільні телефони, банківські картки, комп’ютери та інші докази злочинної діяльності.

Трьом учасникам схеми повідомили про підозру в шахрайстві та відмивання майна, одержаного злочинним шляхом. Фігурантам загрожує до восьми років позбавлення волі.

Наразі триває розслідування для встановлення всіх причетних до злочину, уточнення кількості постраждалих і загальної суми завданих збитків.

Нагадаємо, на Житомирщині поліція затримала шахрая, який привласнив волонтерські гроші, видаючи себе за військового ЗСУ.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
19 грудня 2025
Шаг і картка: чому вже можна говорити про початок передвиборчих перегонів в Україні
Недолугі популістичні спроби другорядних персонажів попіаритися на важливих питаннях відкривають новий період в сучасній історії України
17 грудня 2025
"Тату, не кидай мене!": як родина Данилкових пережила жахи окупації в Бучі та чотири роки розлуки
Сьогодні родина Данилкових готується до зимових свят. У дворі сяє ілюмінація, в будинку прикрашена велика ялинка, всюди гірлянди та різдвяні декори
12 грудня 2025
Поодинці врятуватися було нереально: як на початку війни жителі блокадного Маріуполя виживали під обстрілами без їжі й тепла
Побоювання зіткнутися з важкою ситуацією через війну змушує багатьох українців шукати порятунку за кордоном. Про це свідчать і дані Нацбанку України, відповідно до яких із 3 жовтня до 14 листопада з к...
11 грудня 2025
Вибори та війна. Навіщо Зеленський пообіцяв Трампу
Президент України фактично перекреслив усі вимоги американського колеги про вибори, і це добре
Чому €90 мільярдів для України – це "недоперемога"
19 грудня 2025, 20:46
Суддя на Харківщині збила двох підлітків на пішохідному переході – ДБР відкрили провадження
19 грудня 2025, 20:42
В Україні може виникнути дефіцит пального через російські удари по мосту на Одещині
19 грудня 2025, 20:35
На Київщині під час пожежі через несправну електроплиту загинув літній чоловік
19 грудня 2025, 20:28
У Києві на Софіївській площі встановили унікальну ялинку на честь енергетиків
19 грудня 2025, 20:19
Стало відомо, як відключатимуть світло в Україні 20 грудня
19 грудня 2025, 20:06
Україна отримає рекордну фінансову підтримку від ЄС на два роки
19 грудня 2025, 20:04
Внаслідок масованого удару FPV-дронами по Дружківській громаді на Донеччині поранення отримали двоє чоловіків
19 грудня 2025, 19:50
У мережі показали наслідки атаки РФ по мосту в Маяках на трасі Одеса–Рені
19 грудня 2025, 19:34
13 сіл Дніпропетровщини офіційно визнали зонами бойових дій
19 грудня 2025, 19:10