UA | RU
16 січня 2025, 12:25

Екскомбриг ТрО організував бойові виплати своїй дружині, яка сиділа на кінній фермі та пішла в СЗЧ

фото: ДБР

Співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) повідомили про підозру колишньому командиру однієї з бригад тероборони та трьом його підлеглим, які допомогли дружині комбрига отримати понад 900 тисяч гривень бойових виплат. Жінка взагалі не була на фронті, а згодом пішла в СЗЧ, поїхавши до Польщі

Про це повідомляє пресцентр ДБР, інформує RegioNews.

Справа перебуває на контролі Запорізької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону.

За даними слідства, наприкінці липня 2023 року командир влаштував свою дружину на посаду стрільця у підпорядковану йому бригаду. Щоб приховати сімейний зв’язок, подружжя формально розлучилося, але продовжувало жити разом.

Для організації підвищених виплат посадовець залучив двох підлеглих – командирів підрозділів. Вони складали неправдиві документи, в яких зазначалося, що жінка нібито брала участь у бойових діях на лінії зіткнення.

За цей час дружина екскомбрига перебувала поруч із чоловіком і займалася конярством на фермі. Також відомо, що вона самовільно залишила військову частину та провела два тижні в Польщі.

З липня 2023 року по квітень 2024 року зловмисниця незаконно отримала понад 922 тисячі гривень додаткової винагороди.

"Колишньому командиру бригади, його дружині та двом його підлеглим повідомлено про підозру у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України)", – йдеться в повідомленні.

Окрім цього, чоловікам і ще одному військовослужбовцю інкримінують службове підроблення, а жінці – самовільне залишення військової частини.

Фігурантам загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна. Наразі вирішується питання про обрання запобіжних заходів для підозрюваних.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що полковник медслужби оформив 1 млн грн "бойових" виплат своїй дружині, яка сиділа вдома з дитиною.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
04 грудня 2025
Держбюджет-2026: для кого він і яку коаліцію створив у Раді
Український кошторис на 2026 рік не нагадує бюджет воюючої країни. Звідки взяти гроші на всі забаганки влади, досі невідомо
01 грудня 2025
Без Єрмака: що буде із Зеленським та Україною після відставки року
Президент опинився на роздоріжжі, а опозиція – як формальна, так і фактична – має шанс успішно продовжити тиск на Банкову
21 листопада 2025
Новий мирний план Трампа: чому він не потрібен ні Україні, ні навіть Росії
Американська сторона створила план, який є нежиттєздатним із самого початку, бо не влаштовує обидві сторони конфлікту
11 листопада 2025
Міндічгейт: як він позначиться на війні та чи стане початком кінця для Зеленського
Україну Міндічгейт не знищить, західну допомогу, скоріш за все, не зупинить, а от для Володимира Зеленського цілком може стати червоним світлом
Серія ударів БПЛА по Харкову: Терехов підтвердив три вибухи
05 грудня 2025, 07:02
Відомий український актор розповів, скільки йому потрібно грошей для життя в Києві
05 грудня 2025, 01:50
"Колись для мене було 50/50 шоком": акторка Ірина Сопонару зізналась про різницю менталітетів з чоловіком-британцем
05 грудня 2025, 00:50
Вартість борщового набору: якими будуть ціни в Україні до кінця року
04 грудня 2025, 23:50
Усик очолив щорічний рейтинг користувачів Google в Україні
04 грудня 2025, 23:09
В Україні розробили "убивцю" ворожих дронів
04 грудня 2025, 22:46
Ізраїль може депортувати тисячі українських біженців
04 грудня 2025, 22:32
Зеленський розповів, коли призначить нового голову Офісу президента
04 грудня 2025, 22:14
Уся міфологія нинішньої війни базується на уявленнях
04 грудня 2025, 21:52
Тисячі тікають з фронту: в окупантів проблеми із Запорізького фронту
04 грудня 2025, 21:10