UA | RU
04 червня 2021, 15:39

В ОБСЄ назвали кількість жертв вибухів серед цивільного населення на Донеччині

Фото з відкритих джерел

В результаті впливу мін, боєприпасів та інших вибухонебезпечних предметів в районі конфлікту на сході України з листопада 2019 року постраждало 56 цивільних, ще 20 — загинуло

Про це йдеться у новому звіті СММ ОБСЄ за період з листопада 2019 року по березень 2021 року, передає RegioNews .

За звітний період Місія підтвердила 76 жертв серед цивільного населення (20 убитих і 56 поранених) в результаті вибуху мін, боєприпасів та інших вибухонебезпечних предметів, — сказано в документі.

Зазначається, що більше 85% поранених або убитих становили чоловіки (56 осіб) та хлопчики (9 осіб), решту жертв — це десять жінок і одна дівчинка.

У більш ніж половині випадків цивільні особи виявили боєприпаси або гранати, які здетонували при неправильному поводженні або демонтажі. Повідомляється, що в деяких випадках з предметів намагалися витягти деталі для продажу на металобрухт.

За даними СММ, в 2020 році міни, які не розірвалися, боєприпаси та інші вибухонебезпечні об’єкти стали основною причиною загибелі та поранення цивільних осіб в районах, яких торкнувся конфлікт. Так, жертвами стали 68 осіб, тоді як до 66 цивільних постраждало від артобстрілів і стрілецької зброї.

При цьому наголошується, що поворотним моментом стало застосування 27 липня 2020 року заходів по зміцненню режиму припинення вогню, узгоджених в рамках Тристоронньої контактної групи. У період з 27 липня по 31 грудня 2020 року Місія підтвердила три жертви серед цивільного населення в результаті артобстрілів і вогню зі стрілецької зброї, і 37 постраждалих серед цивільного населення через міни, боєприпаси та інші вибухонебезпечні предмети.

Представники ОБСЄ підкреслюють, що, незважаючи на зобов’язання вживати заходів щодо мінімізації впливу наземних мін і утримуватися від застосування протипіхотних мін, Місія зафіксувала понад 34 000 мін по обидві сторони від лінії зіткнення, і Україна залишається однією країн світу, найбільш сильно забруднених мінами.

Необхідні подальші дії для реагування на довгострокові наслідки забруднення землі мінами, боєприпасами та іншими вибухонебезпечними об’єктами. У період з січня по березень 2021 року Місія підтвердила сім жертв серед цивільного населення через міни, боєприпаси та інші вибухонебезпечні предмети, а чотири через вогонь зі стрілецької зброї, — йдеться в звіті.

Як повідомлялося щодо війни на Донбасі, від початку збройного конфлікту загинули 152 дитини. За даними Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні упродовж усього періоду конфлікту, з 2014 року по 2021 рік, загинуло 152 дитини та 146 дітей зазнали поранення.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
11 квітня 2025
Соціологія проти Мін’Єд. Чому українців за кордоном не зацікавили ініціативи Олексія Чернишова
На діяльності Міністерства національної єдності, за великим рахунком, можна ставити хрест. Міністерство з пафосною (цілком в стилі неймінгу нинішньої влади) назвою, створене минулого року, констатувал...
10 квітня 2025
Що відомо про бізнесмена Манукяна, якого підозрюють у зв’язках з Арменом "Горлівським"
Харківський бізнесмен Володимир Манукян зазвичай уникає публічності. Він із категорії людей з надзвичайно суперечливою репутацією. Але недавно кілька ЗМІ звернули увагу на його недавнє минуле і зв’язк...
09 квітня 2025
"Діти ворогів народу". Чому обстріл Кривого Рогу викликав таку несподівану реакцію
Українське суспільство, розділившись на частини і ворогуючи між собою, докотилося до цілком російських антигуманістичних наративів. Чому військовий дозволяє собі настільки різкі заяви на адресу не про...
09 квітня 2025
Шлях одинокої матері: як живуть жінки, що втратили чоловіка на війні
До повномасштабної війни статус одинокої мами мали майже 120 тис. українок. Але сьогодні цей показник, на превеликий жаль, постійно збільшується. Ростити дітей самотужки — завдання вкрай непросте, тим...