UA | RU
19 листопада 2020, 16:12 8

МОЗ просить ще грошей для боротьби з коронавірусом

19 листопада 2020, 16:12 8
На наступний рік НСЗУ вимагає 225 млрд грн
На наступний рік НСЗУ вимагає 225 млрд грн
Фото: МОЗ

Міністерство охорони здоров'я подало на розгляд Кабінету міністрів проєкт постанови про виділення Національній службі здоров'я додаткових коштів. Їх спрямують на оплату стаціонарної медичної допомоги з лікування COVID-19.

Про це в ході брифінгу розповіла заступник міністра охорони здоров'я Світлана Шаталова, пише RegioNews з посиланням на "РБК-Україна".

Вона нагадала, що в квітні окремим рядком в НСЗУ на COVID-19 було передбачено 15,8 млрд гривень.

"Ця сума ґрунтувалася на прогнозах Всесвітньої організації охорони здоров'я, а також на експертизі фахівців. Прогноз у квітні і дані після завершення жовтня суттєво відрізняються... Зокрема, у квітні виплатили 953 млн грн, а в жовтні - 3,3 млрд грн", - сказала заступник голови МОЗ.

У зв'язку з цим Нацслужба здоров'я заявила про потребу в додаткових грошах.

"Прогнози уточнили, і 6 листопада НСЗУ повідомила про потребу в додаткових коштах, щоб була можливість закрити фінансування грудня. Цей запит повністю верифікований МОЗ, і уряду поданий проект про виділення відповідних коштів", - додала заступник міністра.

На наступний рік НСЗУ вимагає 225 млрд грн. У МОЗ сподіваються, що ця сума буде погоджена.

Нагадаємо, раніше глава МОЗ Максим Степанов заявив, що у лікарнях через місяць можуть закінчитися місця для хворих COVID-19.

Читайте більше новин на нашому телеграм-каналі
Підписуйтесь на RegioNews