UA | RU
09 лютого 2021, 16:53 31

Питання карантину на місцевий референдум виносити не будуть, - Стефанчук

У Верховній Раді розкрили деталі проєкту закону про місцеві референдуми
У Верховній Раді розкрили деталі проєкту закону про місцеві референдуми
Фото: із відкритих джерел

Питання запровадження карантину на місцевий референдум виноситися не буде, оскільки на ньому будуть вирішувати все, що стосується лише адміністративних функцій громад.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив перший віцеспікер Верховної Ради Руслан Стефанчук, передає RegioNews.

За його словами, у Раді зараз працюють над другим пакетом законопроєктів про народовладдя, до якого включили і закон про місцеві референдуми.

Формуючи предмет цього закону, ми жодним чином не включаємо рішення, які якимось чином впливають на права людини. А саме питання, пов'язані з протиепідеміологічними заходами тощо - це речі, які впливають на життя, здоров'я, безпеку людини. Тому вони не можуть бути предметом місцевого референдуму і навіть всеукраїнського референдуму. Тому що тут на іншій шальці терезів лежить життя і здоров'я громадянина", - сказав Стефанчук.

Віцеспікер додав, що питання, які можуть бути винесені для обговорення на місцевому референдумі, стосуються виключно адміністративних функцій громад.

Нагадаємо, 5 лютого Стефанчук представив концепцію закону про місцевий референдум, текст документу продовжать напрацьовувати у парламенті.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram