UA | RU
23 жовтня 2020, 13:40 26

Стало відомо, у скільки обійдеться опитування Зеленського 25 жовтня

Частину видатків планується спрямувати на роботу волонтерів, які працюватимуть біля входу до виборчих дільниць
Частину видатків планується спрямувати на роботу волонтерів, які працюватимуть біля входу до виборчих дільниць
Офіс президента

Орієнтовна сума видатків на ініційоване главою держави Володимиром Зеленським опитування 25 жовтня становить 103 млн грн, із яких близько 75 млн грн планується спрямувати на роботу волонтерів, які працюватимуть біля входу до виборчих дільниць.

Про це повідомила голова правління громадської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська на пресконференції в "Укрінформі", пише RegioNews.

"Загальна кількість видатків, за нашими даними, які надходили безпосередньо з компаній-організаторів цього процесу, становить близько 75 млн грн, якщо говорити про безпосередньо польову частину, виключно видатки на роботу й організації роботи волонтерів біля входу до виборчих дільниць", - зазначила Айвазовська.

Вона додала, що, за інформацією ОПОРИ, залученим до проведення опитування особам може бути виплачено 1200 грн за цивільно-правовою угодою, натомість саме опитування проводиться однією з соціологічних організацій.

"Якщо йдеться про цивільно-правові угоди, то до них треба додати ще 40% податкових зборів різного типу, які потрібно сплатити до бюджету. Відповідно, орієнтовна кількість видатків становить 103 млн грн, якщо ми говоримо про суму, з якої ще будуть сплачені податки, а також компенсовано 40 грн координаторам за кожну додатково приведену людину", - уточнила голова правління ОПОРИ.

Айвазовська наголосила, що у зв'язку із ризиками для виборчого процесу, пов'язаних із проведенням неофіційного опитування з ініціативи президента, ОПОРА закликає його "утриматися від будь-яких форм прямої чи опосередкованої агітації на завершальному етапі виборчого процесу, в тому числі під час коментування ініційованого ним опитування", а Національну поліцію - належним чином реагувати на можливі випадки проведення забороненої законодавством агітації під час опитування.

Раніше президент заявив, що всенародне опитування дозволить дізнатися думку якомога більшої кількості населення, що може бути підставою для зміни законодавства України.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram