UA | RU
24 квітня 2020, 21:56 220

Кабмін розробив покроковий план виходу з карантину

План дій складається із п'яти пунктів по виходу України із карантину, перший пункт повинен розпочатися 11 травня
План дій складається із п'яти пунктів по виходу України із карантину, перший пункт повинен розпочатися 11 травня
Фото: Урядовий портал

Про це в Telegram повідомив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, передає RegioNews.

За його словами, план базується на розрахунках Національної академії наук України.

З 11 травня, я сподіваюся, ми розпочнемо перший етап виходу з карантину, коли ми послабимо певні обмеження, починаючи з можливості відвідувати парки, сквери. Дамо дозвіл на роботу магазинів оптової і роздрібної торгівлі непродовольчими товарами тощо, – сказав Шмигаль.

Він зазначив, що наступний пік зростання приросту хворих в Україні очікується на період із 3 по 8 травня, а наступний етап виходу з карантину буде впроваджено тоді, коли почне знижуватися рівень захворюваності і почнуть вивільнятися від хворих медичні заклади.

Третій, четвертий і п'ятий етапи – це фактично завершення карантину. Крім цього є так звані червоний, помаранчевий, жовтий, зелений рівні – це коли ми зможемо розумними заходами управляти в тих точках, де виникають спалахи, – повідомив глава Уряду.

Він додав, що Україна ще доволі довго буде жити із обмеженнями, і така модель поведінки має бути сприйнята і використовуватися суспільством у майбутньому.

Це так звана економіка недоторканості: соціальна дистанція, засоби індивідуального захисту і, відповідно, ті обмеження, в яких ми живемо вже сьогодні, – сказав Прем'єр.

Нагадаємо, 22 квітня Кабінет Міністрів України продовжив дію обмежувальних заходів у зв'язку із поширенням коронавірусу до 11 травня.

Причиною продовження карантинних заходів без пом'якшень також називали порушення під час великодніх служб у храмах православної церкви московського патріархату.

Читайте більше новин на нашому телеграм-каналі
Підписуйтесь на RegioNews