UA | RU
11 квітня 2020, 14:43 28

Нардеп Андрій Клочко: Усі дозвільні функції в будівництві будуть передані на місця

Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко вважає, що запроваджувана реформа містобудування сприятиме децентралізації і збільшенню прав громад в питаннях будівництва
Фото: Cторінка Андрія Клочка у Facebook
Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко вважає, що запроваджувана реформа містобудування сприятиме децентралізації і збільшенню прав громад в питаннях будівництва

Про це він написав на свої сторінці у Facebook, повідомляє RegioNews.

Андрій Клочко відзначив, що "реформа містобудування, яку презентував Президент, увібрала у себе досвід передових країн, і це не просто загальне місце. Вона справді змінює всю філософію містобудування. Наша кінцева мета - комфортні для життя міста та села, а також ріст будівельної галузі. Тобто, європейська практика. Яким бути містам та селам, вирішуватимуть самі їх мешканці".

Усі дозвільні функції будуть передані на місця і це є яскравим продовженням реформи децентралізації, пише нардеп Андрій Клочко.

У зв’язку з великою увагою громадськості та учасників будівельного ринку до питань, чому ліквідують ДАБІ і чому...

Опубліковано Andriy Klochko Пʼятниця, 10 квітня 2020 р.

Він відзначає, що "зараз здійснення усіх адміністративних послуг декларативного та дозвільного характеру в містобудуванні в населених пунктах з більш як 50 тис. жителів стосовно об’єктів СС1 (місткістю до 40 осіб) та СС2 (40-400 осіб) делеговані органам місцевого самоврядування. Це дуже правильно, оскільки кожна послуга повинна бути наближена до споживача – до рівня міста, ОТГ, села. І наша реформа йде далі – ми передамо усім громадам усі дозвільні функції по об’єктам СС1 та СС2, а також і по найбільш складнимоб’єктам СС3. Натепер цими останніми займається Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ), як і об’єктами СС1 та СС2, які будуються в населених пунктах з населенням менше 50 тис. жителів. Ми припинемо цю дискримінацію та продовжимо децентралізацію".

Андрій Клочко пише, що як тільки будуть внесені відповідні зміни до законодавства,усі дозвільні повноваження перейдуть до громад, а за новоствореною Державною сервісною службою містобудування залишиться надання такої адмінпослуги як сертифікація.

І сама громада отримає можливість контролювати виконання виданих органом місцевого самоврядування містобудівних умов та обмежень шляхом ухвалення рішення про надання права виконання будівельних робіт, підсумовує нардеп.


Читайте більше новин на нашому телеграм-каналі
Боговін Віталій
Голова Запорізької обласної державної адміністрації
Атрошенко Владислав
Міський голова Чернігова
Миколаєнко Володимир
Міський голова Херсона
Всі досьє »