UA | RU
24 січня 2025, 12:11

На Одещині затримали агента РФ, який завербував для шпигунства неповнолітнього хлопця

фото: СБУ

Правоохоронці викрили російського агента з Одеси, який коригував ракетно-дронові удари РФ по південних регіонах України. До шпигунства він залучив неповнолітнього хлопця

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на пресцентр СБУ.

За матеріалами справи, одним із зловмисників виявився 20-річний мешканець Одещини. Він отримав від російських кураторів завдання на збір геолокацій українських блокпостів, мобільних вогневих груп та зенітно-ракетних комплексів ППО. Зрадник залучив до стеження за військовими об'єктами свого знайомого - 15-річного мешканця міста Вознесенськ на Миколаївщині.

У повідомленні зазначається, що фігуранти пішки обходили місцевість обох південних регіонів і приховано фіксували локації Сил оборони на камери своїх телефонів.

Після розвідувальних вилазок "старший" агент позначав координати потенційних цілей на гугл-картах та месенджером відправляв їх своєму російському куратору.

Слідчі СБУ повідомили затриманому про підозру - державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану. Також вирішується питання щодо додаткової кваліфікації злочинів агента - втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність.

Чоловікові загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна. Також тривають процесуальні дії щодо його неповнолітнього спільника.

Нагадаємо, раніше у Житомирі працівники Служби безпеки України спільно з Нацполіцією попередили терористичний акт, організований російськими спецслужбами. Двох ворожих агентів, які планували підірвати поліцейських в центрі міста, затримали.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
23 січня 2026
Світ після порядку. Як цьогорічний Давос допоможе Україні та Європі
Останній форум у Давосі вийшов схожим на поминки за колишнім світовим ладом
22 січня 2026
Він більше не працює на цвинтарі. Чи посадять політтехнолога Петрова
Історія із бронювальним працевлаштуванням Володимира Петрова на Національному військовому меморіальному кладовищі може вийти боком не тільки йому самому, а й владі
16 січня 2026
Знову за ґрати? Пригадуємо попередні арешти Тимошенко
Юлія Володимирівна може утретє в житті потрапити за ґрати
06 січня 2026
Історія українських референдумів: як це було
Як українців опитували на всеукраїнському і регіональному рівнях, і що з цього виходило
"Пострадянський хаос": зірка "Тихої Нави" розповіла, як в Україні знімають секс-сцени
24 січня 2026, 01:30
Акторка Анна Саліванчук розповіла про "червоні прапорці" в стосунках із колишнім чоловіком-депутатом
24 січня 2026, 00:30
"Це не телевізійна історія": зірка "Холостяка" зізналась, чи був у неї на шоу інтим із Тарасом Цимбалюком
23 січня 2026, 23:55
Зірка фільму "Ти - космос" отримав нагороду від Зеленського
23 січня 2026, 23:35
Ексголова ДПСУ, який отримував хабарі за контрабанду сигарет, може вийти з-під варти під заставу
23 січня 2026, 23:05
Витрати через блекаути зростають, а ціни падають: що відбувається з молоком в Україні
23 січня 2026, 22:55
Українські прикордонники завдали ударів по ворогу на Сумщині
23 січня 2026, 22:45
Нацвідбір України на Євробачення: відома телеведуча проведе шоу
23 січня 2026, 22:35
У Дії не працюватимуть деякі сервіси: названо причину
23 січня 2026, 22:31
Не можуть бути переговори про мир під обстрілами та вбивствами мирних людей
23 січня 2026, 22:15