UA | RU
12 травня 2021, 14:11

В Одеській лікарні викрили корупційну схему: посадовці брали гроші за "безкоштовні" операції

Організатора "схеми" затримали у приміщенні медзакладу під час отримання $11 тисяч від пацієнта
Організатора "схеми" затримали у приміщенні медзакладу під час отримання $11 тисяч від пацієнта
Фото: СБУ

СБУ заявляє, що викрила корупційну схему до якої причетні посадовці Одеської обласної лікарні. За інформацією правоохоронців, вартість "послуг" учасників корупційної схеми становила до 500 тисяч гривень.

Як передає RegioNews, про це повідомили у пресцентрі СБУ.

За даними досудового слідства, протиправну діяльність організував завідуючий відділення медустанови.

Організатор схеми залучив лікарів до вимагання грошей з пацієнтів за надання послуг, які підпадають під безоплатну медичну допомогу", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, за законодавством України придбання протезів, клапанів шунтів здійснюється за бюджетні кошти.

Встановлено, що посадовець отримував неправомірну вигоду готівкою та особисто розподіляв її серед лікарів, задіяних у "схемі". Розмір неправомірної вигоди залежав від складності та стану хворих і становив від 86 до 400 тис. грн.

Правоохоронці затримали зловмисника у приміщенні медзакладу під час отримання $11 тисяч від пацієнта, якому необхідно було провести операцію на аорті. У ході обшуків вилучено чорнову бухгалтерію, за якою розподіляли кошти, отримані від хворих", - повідомили оперативники.

У межах відкритого кримінального провадження затриманому повідомлено про підозру, вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу.

Нагадаємо, у Київському центрі нефрології вперше провели посмертну трансплантацію нирки. Новий орган отримав 40-річний киянин, нирки якого повністю перестали функціонувати у 2016 році.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
17 квітня 2026
"Удар помсти". Чому російських "яструбів війни" обурюють обстріли України
Російські війська б'ють по українських багатоповерхівках, але російські шовіністи цьому вже не радіють
08 квітня 2026
Вибори "за два місяці". Чому Зеленський ризикує опинитися у вакуумі легітимності
Проект змін до виборчого законодавства, роботу над яким Україна ніби як розпочала ще минулого року, і наразі не завершила, може виглядати передчасним і в чомусь навіть провокативним. Але без нього у р...
06 квітня 2026
"єБачок" і "Тисячовесна". Як влада розтринькала Резервний фонд
Україна на межі фінансової катастрофи прагне не уникнути її, а роздати якомога більше грошей
03 квітня 2026
В очікуванні виборів: як змінюються політичні розклади на Полтавщині
"Довіра" нарощує м'язи, "За майбутнє" шукає своє майбутнє, а у партії влади точаться підкилимні війни
На Дніпропетровщині чоловік кинув дві гранати у поліцейських: п’ятеро поранених
21 квітня 2026, 11:46
На "швидкій" до кордону та "липові" діагнози: в Україні заблокували чергові схеми для ухилянтів
21 квітня 2026, 11:28
Начальник патрульної поліції Жуков, який пішов у відставку після теракту в Києві, став радником голови Нацполіції
21 квітня 2026, 11:15
Зима посеред квітня у Карпатах: на горі Піп Іван сніжить та тримається мороз
21 квітня 2026, 10:56
Через атаки РФ на енергообʼєкти знеструмлені споживачі у пʼяти областях – Міненерго
21 квітня 2026, 10:38
На Одещині п’яний водій влаштував ДТП на світлофорі: троє людей у лікарні
21 квітня 2026, 10:27
Результати виборів в Болгарії: парадоксальні асоціації з українським досвідом
21 квітня 2026, 10:10
У Слов’янську через удари ворожих ФАБів зруйнований навчальний заклад, є постраждалі
21 квітня 2026, 09:55
Приносив солодощі та подарунки, а потім зґвалтував 13-річну: на Херсонщині судитимуть 21-річного молодика
21 квітня 2026, 09:43
На Чернігівщині молода пара загинула, підірвавшись на міні на мотоциклі
21 квітня 2026, 09:28