UA | RU
22 квітня 2025, 08:12

"Білет за кордон" за $11 тисяч: на Харківщині викрили схему ухилення від мобілізації

фото: Харківська обласна прокуратура

В Харківській області затримали 31-річного чоловіка, який за $11 тисяч обіцяв "повний сервіс" для ухилення від мобілізації

Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі, передає RegioNews.

Зазначається, що за грошову винагороду чоловік обіцяв "вирішити питання" з розшуком, оформити фіктивне зарахування до військової частини та виготовити посвідчення, яке нібито дозволяло б вільно пересуватися територією України і уникати мобілізаційних заходів.

Загальна вартість такого "сервісу" складала $13 тисяч, але під час переговорів фігурант погодився на "знижку" — $11 тисяч.

Зловмисник запевняв, що має зв'язки у військкоматі Харківської області, військово-лікарській комісії, а також у медичному інституті, де нібито міг організувати госпіталізацію за легендою про вигадану хворобу.

17 квітня під час особистої зустрічі в автомобілі у селищі поблизу Харкова підозрюваний отримав всю суму. Одразу після передачі коштів його затримали.

Наразі фігуранту обрано запобіжний захід — тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 454 тисячі гривень.

Слідство встановлює можливих спільників ділка.

Нагадаємо, раніше на Рівненщині неповнолітній організував бізнес на військовозобов'язаних. 17-річний хлопець допомагав перетнути державний кордон двом громадянам призовного віку. За свої "послуги" він просив 7 тисяч доларів.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
12 грудня 2025
Поодинці врятуватися було нереально: як на початку війни жителі блокадного Маріуполя виживали під обстрілами без їжі й тепла
Побоювання зіткнутися з важкою ситуацією через війну змушує багатьох українців шукати порятунку за кордоном. Про це свідчать і дані Нацбанку України, відповідно до яких із 3 жовтня до 14 листопада з к...
11 грудня 2025
Вибори та війна. Навіщо Зеленський пообіцяв Трампу
Президент України фактично перекреслив усі вимоги американського колеги про вибори, і це добре
04 грудня 2025
Держбюджет-2026: для кого він і яку коаліцію створив у Раді
Український кошторис на 2026 рік не нагадує бюджет воюючої країни. Звідки взяти гроші на всі забаганки влади, досі невідомо
01 грудня 2025
Без Єрмака: що буде із Зеленським та Україною після відставки року
Президент опинився на роздоріжжі, а опозиція – як формальна, так і фактична – має шанс успішно продовжити тиск на Банкову
Через сильний вітер у Запоріжжі дерево впало на припарковані авто
13 грудня 2025, 15:17
Стало відомо, коли та де попрощаються зі Степаном Гігою
13 грудня 2025, 14:49
На Полтавщині чоловік кинув гранату в будинок
13 грудня 2025, 14:27
У Вінниці 15-річний хлопець напав у під’їзді на 10-річну дівчинку
13 грудня 2025, 13:58
На Київщині легковик влетів у вантажівку: водій загинув
13 грудня 2025, 13:26
Уряд затвердив виплати у випадку загибелі чи поранення журналістів
13 грудня 2025, 12:59
Росія завдала комбінованого удару по Україні: 30 ракет і понад 450 безпілотників
13 грудня 2025, 12:34
В Одесі після масованої атаки є перебої з подачею води та тепла, немає світла
13 грудня 2025, 11:47
Росіяни масовано атакували енергетику України: без світла залишилась низка регіонів
13 грудня 2025, 11:22
Наслідки атаки на Кіровоградщину: без світла залишилися 19 населених пунктів
13 грудня 2025, 10:51