UA | RU
01 червня 2020, 13:12

Нацбанк вводить в обіг десятигривневу монету

Заміна банкнот на монети заощадить державі майже мільярд гривень
Заміна банкнот на монети заощадить державі майже мільярд гривень
Фото: НБУ

Національний банк України з 3 червня 2020 року введе в обіг монети номіналом 10 гривень, які поступово замінять відповідні банкноти.

Про це пише RegioNews з посиланням на пресслужбу НБУ.

З третього червня 2020 року монети номіналом 10 гривень стануть дійсним платіжним засобом на території України, ними можна вільно розрахуватися в торговельній мережі або здійснювати операції в банках.

Нова обігова монета номіналом 10 гривень – невелика за розміром, легка. Її діаметр становить 23,5 мм, вага – 6,4 г. Вона виготовлена із цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем.

Завдяки своїм збільшеним габаритним розмірам (діаметр, товщина та гурт) нова 10-гривнева монета суттєво відрізняється від обігових монет номіналом 1, 2 та 5 гривень.

Завдяки більшому діаметру та гурту (третя сторона монети) зі спеціальним грубим рифленням громадянам буде легко відрізнити її від обігових монет інших номіналів.

На реверсі монети номіналом 10 гривень зображено портрет українського гетьмана Івана Мазепи; на аверсі в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщено номінал монети.

Таким чином, після поступового виведення з обігу банкнот дрібних номіналів, номінальний ряд гривні скоротиться до оптимального розміру – 12 номіналів. Усього в ньому залишиться 6 номіналів монет (10 та 50 копійок, 1, 2, 5 та 10 гривень) і 6 номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 та 1 000 гривень).

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
15 липня 2026
"Самопоміч" замість "Свободи": як змінюється влада на Тернопільщині
У Тернопільській області починає формуватися влада із "Самопомочі", яка змінює "Свободу"
13 липня 2026
"Я така сама людина!": з якими труднощами тяжкопоранені ветерани стикаються в мирному житті
Відсутність уваги з боку органів влади, недостатня пенсія та нерозуміння з боку громадськості. Ветерани, які отримали інвалідність на фронті, розповіли про особливості їх адаптації до цивільного життя
09 липня 2026
Бунт проти ТЦК у Львові. Чим загрожують Україні подібні протести
Радикалізація українського суспільства і, у відповідь, силових структур може призвести до того, що демократичну Україну знищить не Кремль, а самі українці, як прості громадяни, так і обрана ними влада
01 липня 2026
Корупційний марафон. Що відомо про нові справи НАБУ проти нардепів від "Слуги народу"
Верховна Рада IX скликання увійде в історію великою кількістю корупційних скандалів та кримінальних справ
СБУ затримала "на гарячому" агента РФ, який готував підрив авто військового у Миколаєві
22 липня 2026, 11:29
Вибухи в Криму: у Ялті та Алушті виникли пожежі на електропідстанціях
22 липня 2026, 11:28
У Херсоні російський дрон влучив у маршрутку: поранений водій
22 липня 2026, 11:14
Через обстріли без світла залишаються споживачі у восьми областях – Міненерго
22 липня 2026, 10:56
На кордоні з Польщею митники вилучили партію техніки на 800 тис. грн
22 липня 2026, 10:45
Вбив після конфлікту та сховав тіло в кюветі: на Львівщині затримали підозрюваного
22 липня 2026, 10:36
У Києві на Оболоні пʼяний чоловік влаштував стрілянину в супермаркеті
22 липня 2026, 10:28
На Хмельниччині водій маршрутки домагався 12-річної дівчинки
22 липня 2026, 10:14
На Харківщині троє дітей впали у річку: 11-річна дівчинка загинула
22 липня 2026, 09:59
Удар по "Епіцентру" в Харкові: до суду передали справу п'ятьох командирів армії РФ
22 липня 2026, 09:56