UA | RU
25 квітня 2025, 13:55

На Донеччині затримали інформатора ФСБ, який наводив удари окупантів по ЗСУ

фото: СБУ

Контррозвідка Служби безпеки затримала інформатора ФСБ, який коригував російські атаки по Силах оборони в районах Слов’янська та Краматорська Донецької області. Йому загрожує до восьми років тюрми

Про це повідомляє пресцентр СБУ, передає RegioNews.

Зловмисником виявився 55-річний безробітний житель Слов’янська.

Основним завданням коригувальника був пошук і передача окупантам координат запасних командних пунктів, ремонтних баз та складів ЗСУ. Також куратори з ФСБ доручили інформатору виявити бойові позиції радіолокаційних станцій, аби "обійти" українську ППО.

Співробітники СБУ завчасно викрили зловмисника й зірвали ворожі плани. Фігуранта затримали за місцем проживання у Слов’янську.

За даними СБУ, ворожий інформатор збирав розвідувальні дані, об’їжджаючи прифронтову територію поблизу міста і передової. Спочатку він передавав зібрану інформацію у тематичний чат-бот. Згодом фігуранта вивели на контакт із ФСБ через "зв’язкову". Йдеться про колишню місцеву жительку, яка в лютому 2022 року виїхала до РФ і почала працювати на окупантів.

Під час обшуків правоохоронці вилучили у затриманого мобільний телефон із доказами співпраці з ворогом.

Наразі слідчі повідомили йому про підозру у поширення інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ, вчинене в умовах воєнного стану.

"Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує до 8 років тюрми", – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, на Хмельниччині правоохоронці викрили агентку російської воєнної розвідки, яка полювала на аеродроми ЗСУ. Зловмисниця збирала дані для підготовки ракетно-дронових ударів по Силах оборони на Заході України.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
08 травня 2026
Мігранти в Івано-Франківську. Хто зароблятиме рейтинги на новому страху українців
Українські праворадикальні політики отримали свій шанс завдяки війні
01 травня 2026
Шкільна битва в Тернополі. Чому ця кров – не остання
Правоохоронці звертають увагу на наслідок, а не на причину, а у школі, схоже, як завжди, нічого не помічали
28 квітня 2026
Боротьба за роботу в умовах обстрілів: що відбувається із зайнятістю в прифронтових регіонах
Людям, які живуть поблизу зони бойових дій, крім частих обстрілів доводиться стикатися зі свавіллям в питаннях зайнятості з боку управлінців та чиновників
23 квітня 2026
Замість мобілізації – ОПГ. Що силовики виявили у діяльності ТЦК в Одесі й Харкові
СБУ та ДБР виявили факти вимагання грошей та катування громадян під прикриттям мобілізації, а один із ТЦК перетворили на катівню
У Херсоні росіяни скинули вибухівку з дрона на авто посадовця міськради
10 травня 2026, 15:48
Бійка закінчилася стріляниною: на Львівщині чоловік розрядив рушницю в іномарку сусіда
10 травня 2026, 15:15
Обстріли Харківщини: восьмеро поранених, серед яких двоє дітей
10 травня 2026, 14:49
Масований обстріл Запоріжжя: майже 800 ударів за добу, є загиблий та поранені
10 травня 2026, 14:12
На Черкащині суд залишив чинним вирок священнику УПЦ
10 травня 2026, 13:47
Росіяни атакували Дніпропетровщину: загинула жінка, серед поранених — трирічна дитина
10 травня 2026, 13:16
Росія розширила "Алабугу" на 340 га: супутникові знімки підтверджують масштабне будівництво цехів для "шахедів"
10 травня 2026, 12:53
Вогонь охопив 1200 гектарів: у Зоні відчуження на Київщині вирує масштабна лісова пожежа
10 травня 2026, 12:14
На Дніпропетровщині росіяни дроном атакували пожежну машину, є поранений
10 травня 2026, 11:57
У Харкові викрили дует "закладчиків": вилучено понад 300 згортків із психотропами
10 травня 2026, 11:37