UA | RU
18 березня 2025, 18:40

На Черкащині затримали російського агента, який наводив ворожі ракети на РЛС Сил оборони

фото: СБУ

У Черкаській області Служба безпеки затримала агента ФСБ, який коригував ракетно-дронові удари по військовій та енергетичній інфраструктурі центральної частини України. Зловмиснику загрожує довічне ув’язнення

Про це повідомляє пресцентр СБУ, передає RegioNews.

Аби підготувати нову серію повітряних атак, окупанти сподівались отримати координати радіолокаційних станцій української ППО.

"Для цього фсб дистанційно завербувала 46-річного місцевого жителя, який потрапив "у поле зору" окупантів, коли шукав швидкі заробітки на Телеграм-каналах", — йдеться у повідомленні.

Після вербування агент об’їжджав місцевість, де намагався виявити бойові позиції протиповітряної оборони. Водночас зрадник реєстрував геолокації критично важливих енергооб’єктів регіону та фіксував наслідки ворожих "прильотів" для подальшого коригування повітряних атак РФ.

Співробітники СБУ викрили зрадника на початкових етапах його розвідактивності і зірвали плани загарбників.

Ворожого агента затримали "на гарячому", коли він проводив дорозвідку поблизу військового об’єкта. Зловмисник хотів встановити біля потенційної цілі приховану вебкамеру для дистанційного наведення повітряних ударів.

У затриманого вилучили мобільний телефон з анонімним чатом у месенджері, який він використовував для контактів із ФСБ.

Слідчі повідомили йому про підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану. Наразі фігурант перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Нагадаємо, раніше в Одесі затримали 21-річного російського агента, який шукав "шпарини" у ППО.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
05 лютого 2026
Робота ФСБ в тилу: як Росія атакує Захід України
Російські спецслужби не залишають у спокої навіть найвіддаленіші від фронту регіони України
04 лютого 2026
Бюрократична "м'ясорубка": як травмовані на роботі українці воюють за виплати та пільги
З початком повномасштабної війни кількість людей з інвалідністю в Україні зросла з 2,7 млн до 3,4 млн осіб. Попри необхідність кращої підтримки постраждалих, реальність свідчить про безліч перешкод в ...
27 січня 2026
Зима кліматична і політична. Якими будуть наслідки для України і українців
Зруйновані ракетами ТЕЦ і морозами труби у будинках відремонтувати значно простіше, ніж політичний розкол, який у часи війни руйнує країну
23 січня 2026
Світ після порядку. Як цьогорічний Давос допоможе Україні та Європі
Останній форум у Давосі вийшов схожим на поминки за колишнім світовим ладом