Павло Якименко
![](https://regionews.ua/static/img/p/h/photo_2022_11_29_13_55_48_605x320.jpg)
Павло Якименко народився 8 листопада 1989 року у місті Харків. Народний депутат, входить до фракції "Слуга народу", член Комітету з питань екологічної політики та природокористування. Також Якименко є головою Підкомітету з охорони та оптимального використання надр.
Профіль у Facebook.
Профіль у Wikipedia.
Освіта
З 1996 по 2007 рік навчався у Харківській спеціалізованій школі № 50.
З 2007 по 2013 рік навчався в Харківському національному економічному університеті за спеціальністю міжнародна економіка. По закінченню здобув кваліфікацію магістр з міжнародної економіки.
З 2009 по 2014 рік навчався у Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого за спеціальністю — правознавство. Отримав кваліфікацію юрист.
Трудова діяльність
З 2013 по 2014 рік Якименко працював старшим державним ревізор-інспектором відділу контролю за декларуванням ПДВ у ДПІ Київського району м. Харкова.
З 2014 року по 2019 рік працював у комерційних структурах, обіймав посаду директора у ТОВ "Інтерплєкс".
Якименко є співзасновником та був керівником деяких інших ТОВ, які займаються будівництвом, обслуговуванням нежитлового майна та операціями з нерухомістю. Зокрема, він керував такими підприємствами, як ТОВ "ОВБ" (надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна), ТОВ "Нідус Інвестментс" (будівництво житлових і нежитлових приміщень), ТОВ "Альта Центр" (надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна).
Політичний бекграунд
З 2010 по 2013 рік Павло Якименко був депутатом Харківської районної ради та пішов з депутатського корпусу за власним бажанням.
На парламентських виборах 2019 року був обраний народним депутатом від партії "Слуга народу" (№ 98 у списку). У Раді увійшов Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування, в якому очолив підкомітет з питань державного моніторингу навколишнього природного середовища. Член Підкомітету з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів та Підкомітету з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.
Громадська діяльність
Заснував Благодійний фонд "Твій Харків", через який надходить допомога для харків’ян та військовослужбовців, які обороняють Харків та область.
Політик брав участь в евакуації людей з міста через систематичні обстріли. На початку березня ініціював доставлення до Харкова 500 тонн (24 вагонів) гуманітарної допомоги (продуктів і дитячих товарів).
Також нардеп разом з іншими парламентаріями передав харківським медикам кілька карет швидкої допомоги.
Павло Якименко активно висвітлює у Telegram ситуацію у Харкові і області під час повномасштабної війни. Також він висвітлює діяльність парламенту в умовах воєнного стану.
Декларація
Згідно з декларацією за 2018 рік, Павло Якименко на правах безоплатного користування мав у Харкові квартиру площею 75,8 кв.м, дві недобудовані квартири, нежитлове приміщення (648,7 кв. м), а також володів чотирма земельними ділянками в Циркунах Харківської області (1512, 1500, 1572 та 1512 кв. м).
Нардеп має два паркомісця та автомобіль Toyota Land Cruiser, а його дружина — Lexus та BMW X5. З цінного рухомого майна він задекларував: чоловічий та жіночий годинники Rolex, чоловічий годинник Ulysse Nardin, каблучку з дорогоцінним камінням та діамантами NJ jewelry, каблучку та сережки з діамантами NJ jewelry, сумки жіночі Hermes Birkin та Hermes Kelly.
Павло Якименко також володів 100 % корпоративних прав у ТОВ "Венеція-1", 50 % у ТОВ "Харківнерудпром" та ТОВ "ОВБ", 25 % у ТОВ "Альта Центр".
Дружина Павла є гривневим мільйонером і заробляє 1 млн 425 тис. гривень на рік (згідно з даними за 2019 рік). Павло Якименко оформив кредит та отримав у звітному році 272 тисячі 184 гривні. Готівкою родина зберігає 5 млн гривень, 398 тис. доларів та 150 тис. євро. Кошти, позичені третім особам, склали 134 тис. 50 гривень. Також родина має кілька отриманих кредитів.
![](https://regionews.ua/static/img/v/_/v_kieve_demontirujut_kanatnuju_dorogu_cherez_dnepr_rect_ba22cee6e14c5959463def3d6437305f_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/d/s/dscf0523_42eb1ff5b2c02c31d50e7d53952a699e_1200x675_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/_/s/_shmigal_2_1200x675_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/1/2/1200_0_1665032055_3890_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/1/_/1___6299_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/i/m/imgonline_com_ua_frame_blurred_npio8xr5nscncr48_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/1/_/1___5491_605x320.jpg)
- 01:35 27 липня У Запоріжжі правоохоронець вкрав у померлого чоловіка майже 800 тисяч гривень
- 00:12 27 липня На Вінниччині 17-річний юнак вбив молоду жінку
- 23:23 26 липня Відпочивав разом із друзями: на Закарпатті чоловік втопився в озері
- 22:06 26 липня Росіяни атакували дроном житлові будинки в Запорізькому районі: поранені 3 цивільних
- 21:44 26 липня У застосунку Резерв+ став доступним статус бронювання від мобілізації, — Міноборони
- 21:15 26 липня За тиждень Сили оборони знищили майже 8000 ворожих БпЛА
![](https://regionews.ua/static/img/v/_/v_kieve_demontirujut_kanatnuju_dorogu_cherez_dnepr_rect_ba22cee6e14c5959463def3d6437305f_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/d/s/dscf0523_42eb1ff5b2c02c31d50e7d53952a699e_1200x675_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/1/_/1___6299_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/i/m/imgonline_com_ua_frame_blurred_npio8xr5nscncr48_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/1/_/1___5491_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/d/s/dsc09664_1_2_100x100.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/4/4/448462461_1007829154040777_1265078401374392183_n_2_100x100.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/3/4/344652_164e0_new_960x380_0_100x100.jpg)