UA | RU
22 квітня 2020, 10:44 684

Козицький Максим

Голова Львівської обласної державної адміністрації, керівник Львівської обласної організації «Слуга народу»
Голова Львівської обласної державної адміністрації, керівник Львівської обласної організації «Слуга народу»

Народився 19.02.1981 в місті Миколаїв Львівської області.

Попередні посади: Максим Козицький донедавна був директором компанії "Еко-Оптіма" та цілої низки інших фірм у сфері альтернативної енергетики, керівництво якими у січні 2020 року передав батькові Зіновію Козицькому, разом із тим залишився серед їх кінцевих бенефіціарних власників. Компанія "Еко-Оптіма" займається виробництвом електроенергії з альтернативних джерел – за допомогою вітрових та сонячних електростанцій.

У 2018 році Максим Козицький став лауреатом загальнонаціональної премії "Людина року" у номінації "Підприємець року".

У 1997-2004 роках навчався у Львівському національному медичному університеті ім. Данила Галицького. Інтернатуру пройшов у лікарні швидкої медичної допомоги за спеціалізацією "Загальна хірургія". У 2005-2007 роках - навчався у Києво-Могилянській академії, де отримав диплом магістра з менеджменту організацій, та в Інституті післядипломної освіти ЛНУ імені Івана Франка, де здобув диплом спеціаліста з обліку та аудиту.

Профіль на Facebook

Профіль у Wikipedia

Кар’єра

У 2007-2009 роках - працював в Головному управлінні охорони здоров’я Львівської ОДА.

З 2009 року - керівник компанії "Еко-Оптіма" та низки інших фірм у сфері альтернативної енергетики. Компанія "Еко-Оптіма" займається виробництвом електроенергії з альтернативних джерел – за допомогою вітрових та сонячних електростанцій. 2012 року компанія отримала кредит від банку ЄБРР на 13,3 млн євро для розвитку енергетичного бізнесу. 2013 року компанія отримала інший кредит від європейського банку Vestas для придбання двох турбін.

До січня 2020 року Максим Козицький працював директором у сімейних компаніях, що займаються виробництвом електроенергії і теплової енергії з відновлюваних джерел і був членом спостережної ради в одній із компаній, що займається розвідкою та розробкою газових родовищ.

Водночас в нього є невеликі частки у сімейних компаніях:

ТОВ "Бурова компанія "Горизонти"" (1%, а 99% належать батьку Зіновію);

ТОВ "ЕО-Піщанська сонячна станція" (5%, а 95% – у батька Зіновія);

ТОВ "Радехівська сонячна станція" (розподіл ідентичний);

ТОВ "Бориславська сонячна станція" (20%, а 80% – у батька Зіновія);

ТОВ "АБК-Технології" (25%, по 25% також у батька Зіновія, та львів’ян Олексія Андрусяка та Степана Бачо);

ТОВ "Самбірська сонячна станція – 2" (5%, по 5% також у брата Степана, Тараса Федака і Ярослава Шпака, і 80% – у батька Зіновія);

ТОВ "Самбірська сонячна станція" (2,5%, по 2,5% також у брата Степана, Тараса Федака і Ярослава Шпака, 40% – у батька Зіновія, 50% – у кіпрської Ivena Limited);

ТОВ "Рава-Руська теплостанція" (10%, по 10% також у Тараса Федака і брата Степана, 70% — у батька Зіновія);

ТОВ "Ліс-Еко" (10%, 10% також у брата Степана, 20% у Тетяни Савків з Богородчан та 60% у батька Зіновія);

ТОВ "Енергопарк "Яворів"" (5%, 5% також у брата Степана, 90% у батька Зіновія);

ТОВ "Сонячна електростанція "Богородчанська-1”" (1,25%, по 1,25% теж у брата Степана, Тараса Федака, Ярослава Шпака, 20% – у батька Зіновія, 75% – Leyton United Ltd з Британських Віргінських островів, за якою стоїть Сергій Таратута);

ТОВ "Еко-Оптіма" (22,15%, 21,81% – у брата Степана, 51,04% – у батька Зіновія, 5% – у Ярослава Шпака);

ТОВ "Сокальський вітропарк” (5%, по 5% у брата Степана, Ярослава Шпака і Тараса Федака,  52,17% – у батька Зіновія, 27,83% у кіпрської Ivena Limited);

ТОВ "Орівська ВЕС" (11,075%, 10,905% у брата Степана, 2,5% у Ярослава Шпака, 25,52% у батька Зіновія та 50% у кіпрської Ivena Limited).

5 лютого 2020 року – президент України призначив на посаду голови Львівської обласної державної адміністрації указом №43/2020.

Політичний бекграунд

На місцевих виборах у жовтні 2010 р. Максим Козицький безуспішно балотувався до Львівської міської ради за списком "Фронту змін".

В 2015 році балотувався по мажоритарці до Львівської обласної ради 7-го скликання від партії "Самопоміч", але до ради не пройшов.

Влітку 2019 Козицький був кандидатом на посаду голови ЛОДА. 27 грудня 2019 Максима Козицького було узгоджено Урядом України на посаду голови ЛОДА, де він замінив Маркіяна Мальського.

З 5 лютого 2020 року — голова Львівської обласної адміністрації.

Був помічником у Федака Тараса Васильовича, 6 скликання Львівської обласної ради, фракція Партії промисловців та підприємців України.

З червня 2020 року призначений керівником обласної партійної організації партії "Слуга народу” у Львівській області.

Родина

Батько Зіновій Козицький — відомий бізнесмен, власник львівського муніципального велопрокату NextBike та групи бурових компаній "Горизонти". Брат — Степан Козицький.

Дружина – Козицька Оксана Іванівна, працює асистенткою на кафедрі фізичного виховання і спортивної медицини Львівського національного медичного університету.

Син – Козицький Зіновій Максимович.

Дочка – Козицька Софія Максимівна.

Декларація

У декларації за 2018 рік вказано, що Козицький володіє часткою у більш ніж 10 компаніях у сфері альтернативної та традиційної енергетики. За рік Козицький і його дружина заробили 1,6 млн грн, з яких 259 тис. — зарплата бізнесмена в Еко-Оптіма, а більшість інших доходів — його "зарплата за сумісництвом" в інших енергокомпаніях. Родина має дві квартири (81,1 кв. м. і 175 кв. м.) у Львові, місце для зберігання автомобіля (15,7 кв.м.), автомобілі Volkswagen Touareg (2008) і Mazda СХ-5 (2014 року). На банківських рахунках зберігає 27,2 тис.євро та 68,5 тис.доларів, готівкою 350 тис.грн, 15 тис.доларів та 21 тис.євро.

Зв’язки

"У мене більш тепліші відносини з Денисом Шмигалем. Насправді в хороших з ним відносинах…Здоровий лобізм нікому не заважає і я буду звертатись, звичайно,  до Дениса з проханням допомогти Львівщині, але це все буде в рамках чинного законодавства, незважаючи на наші дружні відносини". // Перший західний (6:11-7:01)

"Зеленський також додав, що Козицький тісно співпрацюватиме та координуватиме проблемні питання галузі із нещодавно призначеним віцепрем'єр-міністром — міністром розвитку громад і територій Денисом Шмигалем, який також родом зі Львова." // НВ

Батько Максима Козицького Зіновій Козицький і дружина Дениса Шмигаля ( віце-прем’єр-міністр України, міністр розвитку громад і територій) мають у Львові спільний бізнес - прокат велосипедів. // Наші Гроші

Скандальні факти

Аби не втрачати свій бізнес в Україні, Андрій Клюєв, якого називають організатором кривавого розгону Майдану, після втечі до Росії залишив брата Сергія, котрий продовжив лобіювати інтереси "сім’ї" в якості народного депутата від Опозиційного блоку. Відомим бізнес-проектом Клюєвих є джерела альтернативної енергії компанії "Актив Солар" - монополіст, якому належить 87% видобутку сонячної енергії, але бізнес зазнав утисків  у Криму після анексії.   На Прикарпатті і у Карпатах потенційно вигідний розвиток енергії вітру за рахунок встановлення вітряків, там брати Клюєви і знайшли місцевого олігарха Зіновія Козицького, який крім газового бізнесу, займався і альтернативною енергетикою. З 2009 року "Еко-Оптімою" керує син Зиновія Козицького Максим, який в 2015 році балотувався до Львівської обласної ради по Старосамбірщині. У 2010 році, Зиновій Козицький теж балотувався до Львівської обласної ради від Партії промисловців та підприємців відомого регіонала Анатолія Кінаха. Саме через Кінаха Козицький міг зійтися з Андрієм Клюєвим. Як вважають енергетичні експерти, схеми "розвитку" бізнес-імперій Клюєвих та Козицьких дуже схожі. Основний капітал створюється за рахунок державних кредитів та іноземних інвестицій. Прийшовши до влади, Козицькі зможуть захистити свій бізнес і допомогти своїм діловим партнерам. // газета "Нація і держава", випуск №44 (623) від 22.10.2015, ст.3 "Прикарпатські сліди Клюєвих, або чиї інтереси представляє Максим Козицький"

Фірма Зіновія Козицького отримала 3,7 млн грн на обслуговування сайтів прокуратури у 2019 році, у 2016 році Львівська прокуратура заплатила Козицькому за підтримку сайту понад 80 тис. грн, а у 2014 році Козицький покращив сайт Генпрокуратури за 2 мільйони.

У рейтингу RegioNews голів ОДА, призначених Зеленським від початку його президентської каденції, Максим Козицький отримав 18 балів з 25 можливих і зайняв 4 місце серед 47 учасників.


 

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/www.regionews.ua/application/rnews/view/scripts/portal/index/topnews-mobile.phtml on line 1
Коваль Віталій
Голова Рівненської обласної державної адміністрації
Євген Іванов
Заступник начальника Харківської обласної військової адміністрації
Павло Якименко
Народний депутат, член фракції "Слуга народу"
Всі досьє »

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram