UA | RU
22 квітня 2020, 10:44 504

Бунечко Віталій

Голова Житомирської обласної державної адміністрації
Голова Житомирської обласної державної адміністрації

Фото: Віталій Бунечко/ Facebook

Попередні посади: перший заступник начальника головного управління — начальник управління Головного управління СБУ в Донецькій та Луганській областях. У 2019 році кандидатуру Бунечка розглядали на посаду заступника голови СБУ замість Олега Фролова.

Народився 6 серпня 1973 року в Сарнах Рівненської області. Посадовець зазначає, що його рід походить з Житомирщини.

Закінчив Волинський державний університет імені Лесі Українки (1995), спеціальність — учитель історії та права, й Академію Служби безпеки України (1997), спеціальність — юрист. Доктор філософії в галузі юриспруденції (2016). Захистив дисертацію на тему: "Служба безпеки України як суб'єкт адміністративно-деліктного процесу".

У грудні 2019 року запустив флешмоб #ВАКЦИНУЙСЯ!. Бунечко на камеру пройшов вакцинацію та передав естафету колегам з інших облдержадміністрацій.

Профіль на Facebook.

Профіль на Wikipedia.

Кар’єра

1995-1996 — учитель історії та правознавства в Обарівській загальноосвітній школі Рівненського району Рівненської області.

1996-2018 — робота в органах Служби безпеки України.

2014-2015 — заступник начальника ГУ контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ.

2018-2019 — служба в зоні проведення ООС (Головне управління СБУ в Донецькій та Луганській областях).

8 серпня 2019 року Президент України Володимир Зеленський Указом №587/2019 призначив Віталія Бунечка головою Житомирської обласної державної адміністрації. Колективу новоспеченого керівника представили 12 серпня під час наради щодо нелегального видобутку бурштину за участі очільника держави.

Фото: Віталій Бунечко/ Facebook

Родина

 Віталій Бунечко  одружився в липні 2020 року на львів'янці Олені Горбатюк. У нього з'явився пасинок Олянишен Платон 

Декларація

Згідно з декларацією за 2020 рік, оприлюдненою 1 квітня 2021 року, очільник Житомирської ОДА продовжує орендувати в Житомирі квартиру площею 107 кв.м, яка належить Дацюку Михайлу Леонідовичу, та декларує батьківську квартиру в Києві площею 105,3 кв.м., де прописаний. 

Також Бунечко задекларував двоє наручних годинників. Один фірми Frank Muller, а другий - Zenit. 

За основним місцем роботи голова ОДА заробив 595 тис. 470 грн. Крім зарплати, Бунечко отримав 201 тис. 570 грн пенсії та 1390 грн грошової допомоги від Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат.

Готівкові кошти за рік суттєво не змінилися: $47 тис., 39 тис. євро (було 32 тис. євро) та 430 тис. грн. Кошти на банківських рахунках Віталій Бунечко не декларує.

В декларації Віталія Бунечка з’явилася інформація про дружину – львів’янку Олену Горбатюк. Нагадаємо, голова Житомирської ОДА одружився в липні 2020 року.

Дружина голови ОДА є власницею чотирьох квартир у Львові: з 2003 року – площею 67,1 кв.м., з 2015 року – 24,8 кв.м. та 36,6 кв.м., з 2017 року – 103,6 кв.м., якою володіє разом з сином. З жовтня 2019 року у власності Олени Горбатюк є автомобіль Audi Q8 2018 р.в.

Інформація про доходи, готівку та банківські рахунки дружини в декларації відсутня.

Зв’язки

ЗМІ пов’язують Віталія Бунечка з Ігорем Коломойським. Це, насамперед, через те, що брат очільника Житомирщини В’ячеслав Бунечко працює начальником претензійно-позовного управління департаменту юридичного забезпечення "Укрнафти", яке перебуває під операційним управлінням групи "Приват" Коломойського та Геннадія Боголюбова. Саме В'ячеслав Бунечко представляв інтереси компаній з орбіти цих бізнесменів у судових позовах проти НАБУ // Страна

Бунечка також називають людиною, близькою до  Василя Грицака, голови СБУ часів Петра Порошенка. Працюючи в Головному управлінні контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ, Бунечко начебто відстоював бізнес-інтереси своїх рівненських земляків Грицака та голови цього ж управління Юрія Подуфалого. // Vesti.ua

Зв’язки з Коломойським Бунечко заперечує. // Укрінформ

За даними видання "Обозреватель", Бунечко особисто знайомий із представниками "95 кварталу", зокрема він є другом народного депутата від "Слуги народу" Юрія Корявченкова (Юзіка). Таким зв’язкам, як розказував в одному з інтерв’ю нардеп-утікач Олег Царьов, можновладець зобов’язаний своїй роботі в СБУ, під час якої організовував корпоративи, на які запрошував гумористів Володимира Зеленського.

Скандальні факти

Восени 2019 року Житомирська ОДА придбала для своїх структурних підрозділів 5 нових автівок. Серед них — Hyundai Santa Fe за 895 тис. грн, якою користуватиметься Віталій Бунечко. Цю автівку облдержадміністрація спочатку не планувала закуповувати, однак у тендер внесли зміни й замість 5 автомобілів Renault Megane придбали 4, а остаток з виділених грошей додали до нового тендеру на купівлю Hyundai Santa Fe. Загалом на балансі ОДА вже 22 автівки. Попередні очільники області їздили на Toyota Camry. // 1.ZT.UA

Віталія Бунечка звинуватили в плагіаті. Його привітання з Днем культури скомпілювали з привітань двох голів РДА Житомирщини та Вікіпедії. // 1.ZT.UA

Віталій Бунечко публічно накричав на активістів, які критикували новопризначену голову Бердичівської РДА Людмилу Димидюк, яка раніше працювала секретаркою: "Я не встаю по той причине, что к вам точно так же уважения не имею. Хотите поговорить? Так пойдемте поговорим". Присутні звернули увагу, що голова ОДА говорив російською й напівблатним жаргоном. // 1.ZT.UA

У 2015 році Віталій Бунечко разом з групою працівників СБУ намагався вплинути на тендери "Енергоатому". "О. Федько, В.Бунечко, І.Козлов, О.Пацальт під час багаторазових візитів в офіс НАЕК "Енергоатом" в усній формі наполегливо рекомендували не обирати ТОВ "ЗХР "Донецьк-реактив" переможцем торгів [на постачання борної кислоти. — Ред.], посилаючись на нібито відсутність дозвільних документів на виробництво в ТОВ "ЗХР "Донецьк-реактив"… Пересвідчившись в достовірності наданих нашим підприємством документів, співробітники СБУ змінили тактику та стали посилатись на те, що нібито "ЗХР "Донецьк-реактив" та його засновники фінансують сепаратизм та тероризм", — ідеться в листі керівництва ТОВ "ЗХР "Донецьк-реактив", текст якого є в розпорядженні видання "Наші гроші".

Звинувачення Бунечко спростовує: "За 23 з половиною роки служби в органах державної безпеки України я ні разу не був причетний до жодних корупційних скандалів. Кожне слово, яке було надруковане в 2015-му, має своїх авторів, які були зацікавлені в компрометації мене". Він додає, що численні перевірки його службової діяльності не довели достовірність оприлюднених фактів. // Укрінформ

Обіцянки та резонансні заяви

Обіцянки: закінчити реконструкцію стадіону "Полісся", припинити незаконне видобування бурштину ("Ми наведемо лад в бурштиновому хаосі"), створити бета-версію відкритого реєстру легальних АЗС на сайті ОДА.

"Амбітні заяви нашого прем’єр-міністра, що дороги ми за 5 років зробимо, я підтверджую – дороги за 5 років ми зробимо" — під час брифінгу в ОДА 24 вересня 2019 року.

У рейтингу RegioNews голів ОДА, призначених Зеленським від початку його президентської каденції, Віталій Бунечко отримав 17 балів з 25 можливих і зайняв 6 місце серед 47 учасників.


 
Онищук Світлана
Голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації
Гунько Наталія
Голова Київської обласної ради
Говорова Олена
Заступник голови Київської міської державної адміністрації
Всі досьє »

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram