UA | RU
23 липня 2025, 12:22

Чи то недопрацьовують спецслужби, чи то навпаки – дуже добре працюють, просто не на користь України

Про російського крота в НАБУ
Про російського крота в НАБУ
ілюстративне фото: з відкритих джерел

Отож. 2012 рік. Президент Янукович періодично дає завдання начальнику своєї охорони (Управління державної охорони) про щось дізнатись. Але не через міністра Захарченка, а своїми каналами. Часто для цього треба подивитись в закриті бази силовиків: "на кого відкрили кримінальну справу, на кого закрили і т.д.". Підлеглий начальника охорони каже , що в нього є знайомий міліціонер, який може надавати такі послуги.

Насправді такі послуги тоді надавали всі кому не лінь: 300 баксів, і інформація в тебе на флешці. Купували бізнесмени, політики, кримінальні злочинці і т.д. Просто існувала така "ринкова послуга". Оскільки бюджет у начальника охорони був, то й найнятому міліціонеру теж платили. Так тривало кілька років – до революції.

Потім Янукович разом зі своєю охороною тікає, міліціонер лишається на посаді, через якийсь час проходить по конкурсу в НАБУ. І в принципі – це кінець історії.

Але – ні. Через 10 років – в 2023-ому - СБУ приходить до НАБУ і каже: "Отой охоронець Януковича, який робив замовлення, через шість років після своїх замовлень – у 2020-ому – перейшов на службу до росіян. Давайте за це прищемим вашого працівника".

НАБУ в шоці. І, не виходячи з шоку, відповідає: "Ну, давайте ми проведемо перевірку, чи детектив спілкувався з тим охоронником після революції.". Провели перевірку – не спілкувався. "Давайте, каже НАБУ,- його самого допитаємо". "Не треба,- відповідає СБУ.- Хай не знає, що ми його пасемо".

Минає рік. У 2024-ому СБУ, наплювавши на власну секретність, робить обшук у представника НАБУ і допит. Після чого повідомляє НАБУ, що нічого не нарило. Але усно повідомляє. НАБУ рік просить дати документальне підтвердження перевірки, бо ж вони теж не хочуть мати в своїх лавах непевну людину. СБУ – мовчить.

І от минає ще рік. Приходить липень 2025-го. СБУ закриває того самого працівника за тими самими підставами 10-річної давності. І дає реліз, з якого взагалі не зрозуміла фабула, яку я тільки що виклав. Особисто я, прочитавши реліз, був впевнений, що детектив НАБУ під час війни передавав за гроші російським шпигунам якусь таємну інформацію.

І тепер є питання. Припустимо, СБУ вважає зрадою Батьківщини те, що ти надавав послуги якомусь чоловікові, який через 5 років після того, став зрадником.

Я думаю, що високопоставлений міліціонер часів Януковича на прізвище Татаров теж багато послуг зробив людям, які потім зрадили Україну. Та й без Татарова можна скласти подібний список зрадників в кілька десятків тисяч людей. Але немає релізів про їхнє затримання.

Чи то недопрацьовують спецслужби, чи то навпаки – дуже добре працюють, просто не на користь України.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
 
Підписуйтесь на RegioNews
12 травня 2026
Мендель і Карлсон: чому Зеленський сам винен у цьому інтерв'ю
Шостий президент сам, фактично за руку, привів у владу людей, які тепер воюють проти нього
08 травня 2026
Мігранти в Івано-Франківську. Хто зароблятиме рейтинги на новому страху українців
Українські праворадикальні політики отримали свій шанс завдяки війні
01 травня 2026
Шкільна битва в Тернополі. Чому ця кров – не остання
Правоохоронці звертають увагу на наслідок, а не на причину, а у школі, схоже, як завжди, нічого не помічали
28 квітня 2026
Боротьба за роботу в умовах обстрілів: що відбувається із зайнятістю в прифронтових регіонах
Людям, які живуть поблизу зони бойових дій, крім частих обстрілів доводиться стикатися зі свавіллям в питаннях зайнятості з боку управлінців та чиновників
За ексочільника ОП Єрмака внесли повну суму застави – 140 млн грн
18 травня 2026, 09:35
Хто ж все-таки переміг на американо-китайському саміті, і чи здав Трамп Тайвань
18 травня 2026, 09:30
У Чорному морі "Shahed" атакував китайське торговельне судно
18 травня 2026, 09:24
Росіяни атакували навчальний заклад на Сумщині: спалахнули будівлі
18 травня 2026, 09:11
Лобове зіткнення двох Audi на Рівненщині: загинув чоловік, ще троє людей травмовані
18 травня 2026, 08:57
За зауваження – постріли: у Києві жінка поранила чоловіка у дворі будинку
18 травня 2026, 08:55
РФ вночі запустила по Україні 22 ракети та 524 безпілотники: зафіксовані влучання на 34 локаціях
18 травня 2026, 08:49
Смертельна ДТП у Хмельницькому: 20-річному водію BMW X4 повідомили про підозру
18 травня 2026, 08:39
Ворожі удари по Чернігівщині: горіли будинки та автомобілі, є постраждалі
18 травня 2026, 08:34
Ворожий дрон поцілив у будинок на Кіровоградщині: спалахнула пожежа
18 травня 2026, 08:25